У Києві лікар не помітив перелом у воїна, внаслідок якого він помер
Після завершення відпустки військовий повернувся до місця проходження служби, однак, через декілька днів помер у місцевій лікарні
Прокурорами Деснянської окружної прокуратури міста Києва повідомлено про підозру 56-річному лікарю хірургу відділення політравми Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Про це інформує пресслужба Київської міської прокуратури.
Його підозрюють у неналежному виконання професійних обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки для хворого (ч. 1 ст. 140 КК України).
46-річний військовослужбовець звернувся до лікарні швидкої медичної допомоги із закритим переломом ребра, який отримав під час відпустки у столиці. Після огляду, лікар-хірург провів йому рентгенографію та рекомендував амбулаторне лікування у сімейного лікаря. Після завершення відпустки військовий повернувся до місця проходження служби, однак, через декілька днів помер у місцевій лікарні.
В ході досудового розслідування встановлено, що у столичній лікарні у пацієнта не помітили перелом ще одного ребра, оскільки йому зробили рентген грудної клітини в одній проекції замість необхідних двох. Наявність травми зобов’язувала лікаря призначити додаткові обстеження, зокрема рентгенографію грудної клітки у боковій проекції, комп’ютерну томографію органів грудної клітини та пункцію плевральної порожнини. Однак, цього не було зроблено, що призвело до смерті пацієнта.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.