У Києві лікарі відмовили в госпіталізації пацієнту з коронавірусом, якого привезли у важкому стані

У Києві пацієнта, хворого на коронавірус, якого у важкому стані доправили в лікарню, повезли назад додому на самоізоляцію через відмову медиків його госпіталізувати.

Про це, в «Facebook», повідомив директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євгеній Черенок, передає "Уніан".

Відомо, що чоловік задовго до цього мав підвищену температуру після контакту з хворою Covid-19 матір’ю і 25 березня звернувся в Кабінет вірусологічного контролю, де йому зробили тест на COVID. Тоді він показав негативні результати.

За словами Чернюка, чоловік довгий час перебував на самоізоляції і був під цілодобовим наглядом лікарів. Незабаром у нього погіршився стан, і інфікованого довелося перевести на стаціонарне лікування.

27 березня самоізольований повідомив про посилення кашлю, температуру 38 °С, яка знижується після прийому парацетамолу. ерез кілька днів, 30 березня, у нього взяли назофарингіальний мазок для проведення ПЛР. Тоді лікарі призначили додаткове лікування й продовжили самоізоляцію.

31 березня пацієнт помічає посилення задухи, температуру 38 °С, проте від госпіталізації відмовляється. 1 квітня надійшли результати з Бориспільського лабораторного центру, які підтвердили COVID-19. Відтак було прийнято рішення про госпіталізацію.

Згоду на госпіталізацію дала Київська міська лікарня. Спершу виникли труднощі з транспортуванням хворого: у медиків «швидкої» не було засобів індивідуального захисту.

У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ЕМП) вимагали від пацієнта направлення і лабораторне підтвердження інфікування. Пошуком довідок займалися самі лікарі, які стежили за чоловіком.

«І найцікавіше — о 19:48 год. мені зателефонувала лікар ЦПМСД і повідомила, що черговий лікар інфекційного відділення КМКЛ № 9 відмовив у госпіталізації (хоча він сам погодив по телефону госпіталізацію після опису лікарем ЦПМСП клініки пацієнта і показників сатурації). Як я зрозумів, лікар приймає пацієнтів тільки з сатурацією менше 92 (хоча за наказом № 722 менше 93)», — написав Чернюк.

Він зазначив, що «пацієнт з підтвердженим COVID-19 знову доправлений додому на самоізоляцію, хоча за наказом МОЗ України він підпадав під клінічні критерії госпіталізації».

«Уявіть — це лише один пацієнт, а якщо за добу таких пацієнтів буде 10 — це просто катастрофа!» — поділився Євген Черенок.