У Києві на Майдані відбувається акція "Ні капітуляції" (фото)
Кілька тисяч людей вийшли на акцію на Майдан у Києві, протестуючи проти погодження Україною «Формули Штайнмаєра». Про це пише «ВВС».
Учасники акції виступають проти будь-яких дій влади, спрямованих, на їхню думку, на капітуляцію і здачу національних інтересів України, до яких вони зараховують, у тому числі реалізацію «формули Штайнмайера», надання «особливого статусу» для Донбасу, відведення українських військ від лінії розмежування.
Люди тримають у руках прапори України, плакати з написами «Ні капітуляції», «Ні амністії», «Слуга виходь, народ прийшов». Люди продовжують прибувати, повідомляє кореспондент «ВВС News Україна», з місця події.
Акція проходить мирно, на Майдані відбувається концерт. Схожі акції під спільною назвою «Ні капітуляції» зараз відбуваються в Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі.
Акції протесту проти «Формули Штайнмаєра» тривають в Україні з 2 жовтня. Люди збиралися у Києві, Львові, Харкові, Маріуполі, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі.
Під час протестів президента Володимира Зеленського звинувачували у зраді національних інтересів і капітуляції перед Росією.
Про узгодження «формули Штайнмаєра» Володимир Зеленський повідомив 1 жовтня, на брифінгу у Києві. Він запевнив, що це рішення не призведе до послаблення позицій України.
«Формула Штайнмаєра — це схвалення тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який починає діяти на постійній основі після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за демократичними стандартами», — пояснив Зеленський.
Проведення демократичних виборів, запевнив Зеленський, автоматично означає, що з Донбасу будуть виведені війська.
«Немає жодної зради. Ми не можемо розкривати усіх подробиць переговорів, але я гарантую, що все нормально. Для мене особисто, як і для всіх наших депутатів, є червоні лінії, які ми не переступимо», — говорив про формулу лідер фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.
Арахамія пояснив, що узгодження «формули» — «це технічний крок, щоб перейти із мінського формату в інший формат, нормандський».
Проте із такими оцінками чинної влади згодні не всі. Критики нагадують, що на узгодженні «формули» тривалий час наполягала Росія, і це, на їхню думку, не є випадковістю.