У «Львівобленерго» пояснили, чому світло вимикають не у всіх та чому працює вуличне освітлення

Все що найбільше цікавить львів’ян

Сьогодні, 18 листопада, у «Львівобленерго» роз’яснили ситуацію з відключенням електроенергії.

Причиною відключень у всіх регіонах країни є масові ракетні обстріли російськими окупантами енергетичних об’єктів — електричних станцій, які виробляють електроенергію, а також підстанцій і ліній, через які передається вироблена електроенергія.

Хто приймає рішення проводити відключення?

НЕК «Укренерго» дає розпорядження застосовувати ті чи інші відключення. Така вказівка може надійти у будь-який час, в залежності від ситуації в енергосистемі України. Оператори систем розподілу, в тому числі «Львівобленерго», зобов’язані негайно виконувати ці розпорядження.

Якщо не обмежувати електропостачання за рішенням «Укренерго», це може призвести до розбалансування енергосистеми і так званого «блекауту». Тоді електропостачання зникне в усіх і на його відновлення можуть піти тижні та місяці.

Які є графіки відключення?

ГАВ вводиться негайно за розпорядженням диспетчера «Укренерго», коли виникає аварійний дефіцит потужності в енергосистемі держави і триває до відповідного наступного розпорядження диспетчера «Укренерго». У такому випадку неможливо спрогнозувати тривалість відключення.

ГПВ застосовується планово, аби стабілізувати післяаварійний режим роботи енергосистеми України внаслідок дефіциту потужності. ГПВ може бути не дотримано в межах двох-трьох годин у таких ситуаціях:

З усього споживання електричної енергії ПрАТ «Львівобленерго» — 25 % віднесено до об’єктів критичної інфраструктури, які дозволено вимикати лише після введення спеціального графіку аварійного відключення.

Решта 75 % споживачів підпадають під застосування ГАВ та ГПВ. ГАВ розподілено на десять рівномірних черг, ГПВ відповідно на 3 рівномірні черги (групи). Оскільки графіки і ГАВ, і ГПВ мають різне призначення для застосування, всі споживачі, які підпадають під дію ГАВ, автоматично також підпадають під дію ГПВ, тобто ці графіки є перехресними.

16–17 листопада, за розпорядженням НЕК «Укренерго», були застосовані обидва графіки в повному обсязі, тому зорієнтувати споживачів за визначеним на сайті графіком вимкнень було неможливо.

З цілодобовим графіком погодинних вимкнень за годинами і днями тижня, можна ознайомитись за посиланням: https://poweroff.loe.lviv.ua/.

Ключова різниця між аварійними та погодинними графіками відключення — погодинні плануються заздалегідь, і енергокомпанії мають змогу повідомити про них споживачів раніше, на відміну від аварійних відключень.

Чому не у всіх вимикають електроенергію?

Це можливо у таких ситуаціях:

Як дізнатись, до якої групи у графіку належить та чи інша адреса?

На сайті ПрАТ «Львівобленерго» у розділі «Чому немає світла» https://poweroff.loe.lviv.ua/ можна дізнатись, до якої групи належить будинок:

Де дізнатись інформацію, чи проваджені зараз відключення, чи ні?

Щодня інформацію про введення тих чи інших обмежень електропостачання повідомляє НЕК «Укренерго» та «Львівобленерго» на своїх офіційних сайтах, сторінках у соцмережах, кол-центрі, у ЗМІ.

Кому слід бути готовим до відключень?

Абсолютно всім потрібно бути готовим до можливих відключень електроенергії, у тому числі без попередження і довготривалих. 

Нагадаємо, у Київстар розповіли, що буде з мобільною мережею у разі блекауту.