У львівській школі діти вчитимуться разом зі засудженими
У Львові через новий закон про освіту пропонують до середньої загальноосвітньої школи №87 приєднати вечірню (змінну) середню загальноосвітню школу №19, де навчаються засуджені. Про це пише IA ZIK.
Днями на офіційному сайті Львівської міської ради з’явилася інформація про включення до порядку денного сесії на 15 лютого питання Про реорганізацію однієї із шкіл міста. Зокрема, з’явилася пояснювальна записка до проекту ухвали «Про реорганізацію вечірньої (змінної) середньої загальноосвітньої школи №19 Шевченківського району м. Львова».
Згідно з проектом документа пропонується приєднати Вечірню (змінну) середню загальноосвітню школу №19 (вул. Шевченка, 156) до середньої загальноосвітньої школи №87 (вул. Замарстинівська, 11). У В(з)СЗШ №19 функціонує 14 класів, в яких навчається 157 учнів. Освітній процес забезпечують 19 учителів.
Така пропозиція стурбувала батьків учнів школи №87, які звернулися до ІА ZIK з проханням з’ясувати законність і доцільність такого рішення.
Як з’ясували кореспонденти ZІКу, учнями В(з)СЗШ № 19 є засуджені, які відбувають покарання у Личаківській виправній колонії №30 (вул. Шевченка, 156), та неповнолітні, що утримуються у Державній установі «Львівська установа виконання покарань (№19)» (вул. Городоцька, 20).
ІА ZIK звернулася з проханням прокоментувати об’єднання шкіл до начальника міського управління освіти Зоряни Довганик.
«Дійсно у школі №19 навчання відбувається на базі виправних закладів. Проте після реорганізації ця школа в принципі не матиме жодного стосунку до приміщення школи №87. В навчальному закладі №87 на сьогодні вже зорганізовано різні форми навчання. Там буде призначений спеціальний заступник керівника, який займатиметься організацією роботи власне в таких закладах. Оскільки в новому Законі про освіту не має такого типу закладу, як вечірня школа», – зазначила Зоряна Довганик.
Вона підкреслила, що вчителі, які працювали у школі №87 будуть там і надалі працювати і не матимуть жодного стосунку до учнів школи №19 і відповідно навпаки.
Також вона додала, що процес оптимізації займе близько двох місяців і не буде мати ніякого впливу на організацію освітнього процесу у згаданих школах.
ІА ZIK також готує звернення з проханням прокоментувати ситуацію до Міністерства освіти України та Пенітенціарної служби України. Читайте більше тут: