У Львові більшість ліфтів відслужила свій термін: передбачені ремонти (фото, відео)

Сьогодні, 29 липня, відбувся брифінг на тему ремонту та оновлення ліфтів. Зокрема, було представлено будинок на вул. Широкій, 94, де ЛКП «Львівсвітло» здійснило капітальний ремонт ліфта. На брифінгу визначили основні проблеми капітальних ремонтів ліфтів та їх обслуговування.


Про це повідомив кореспондент видання.



«Роботи із заміни застарілих ліфтів на нові, а також модернізацію та ремонт існуючих ліфтів проводимо постійно. До прикладу, у будинку на вул. Широкій, 94 в другому під’їзді було замінені основні вузли такі як лебідка, яка впливає на безпеку роботи ліфта, замінено основні канати, обмежувач швидкості, який також впливає на безпеку, було відновлено естетичний вигляд кабіни, замінено купе на нержавіючі щити, покриття підлоги, встановлено нові кнопки виклику на поверхах, тобто ми здійснили естетичне оновлення. Загальна вартість робіт становить 193 тис 76 грн. Зазначу, капремонт дозволяє продовжити експлуатацію ліфта на 2 роки, а заміна або модернізація — на 25 років", — розповів Андрій Дощак, головний інженер ЛКП «Львівсвітло».



З початку року фахівці ЛКП «Львівсвітло» здійснили капітальний ремонт також у 7 інших будинках, а саме:

• вул. Пулюя, 12 — вартість робіт 128 тис грн;

• вул. Сяйво, 15 — вартість робіт 140 тис грн;

• вул. Сяйво, 17 — 140 тис грн;

• вул. Виговського, 72 — 148 тис грн;

• вул. Лазаренка, 42 — 76 тис грн;

• та в будинках ОСББ на вул. Окуневського, ¾ та вул. Кошиця, 9/4.

«У цьому році в бюджеті міста виділено на обслуговування ліфтів 7 млн грн. На сьогодні триває заміна і модернізація ліфтів. На обслуговуванні в районі знаходиться 263 ліфти. З них вже значна кількість відслужила свій термін — 25 років. Щорічно місто виділяє кошти згідно з Програмою, яка буде працювати до 2023 року. У Залізничному районі є 22 ліфти, які потребують ремонту. У цьому році ми вже відремонтували 4 ліфти плюс ще 4 ліфти ремонтувало ЛКП «Львівсвітло». І ще в плані до кінця року відремонтувати 1 ліфт", — розповів Ігор Герич, заступник голови Залізничної районної адміністрації.

«Ліфтове обладнання з року в рік старіє. Ліфти, що відпрацювали 25-річний ресурс, підлягають технічному обстеженню для вирішення питання їх ремонту і подальшої експлуатації. З метою оновлення ліфтового обладнання, 8 червня 2017 року було прийнято «Програму технічної експертизи, модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я міста Львова на період 2017−2023 років», — зазначили в управління житлового господарства.