У Львові демонтують зірку на цвинтарі «Марсове поле», який є місцем відпочинку городян
У мерії Львова готують проєкт рішення про демонтаж зірки на Марсовому полі. Зірку швидше за все перенесуть в музей «Територія Терору».
Як повідомляє «Гаряча лінія міста Львова», ініціатива була скерована для узгодження в Український інститут національної пам'яті та в Державну міжвідомчу комісію у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій.
«Від Інституту національної пам’яті ми вже отримали відповідь. Вони вважають, що це питання має вирішити міська громада. Тому ми готуємо відповідне рішення виконавчого комітету. Від Державної міжвідомчої комісії відповіді ще не отримали. Можливо, вона надійде найближчим часом. Якщо ні, то рішення про демонтаж прийме Виконавчий комітет», - розповіла начальник Управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.
Як повідомляється на сторінці спільноти «Суспільство майбутнього Львів» у ФБ, «радянська зірка на Марсовому полі у Львові піде на демонтаж. На наше повторне звернення до міської ради ми нарешті отримали відповідь, надану управлінням охорони історичного середовища. Відповідно до інформації з листа управління охорони історичного середовища спільно з ЛКП Музей Личаківський цвинтар готують проект рішення виконкому про демонтаж радянської зірки, розміщеної на Марсовому полі поряд із Меморіалом УПА».
Довідково. Марсове поле — радянський військовий меморіал у Львові. Розташований на вулиці Мечникова, примикає з півночі до Личаківського цвинтаря. Влітку Марсове поле є місцем відпочинку львів'ян.
Початково це місце було частиною військового цвинтаря вояків австрійської армії і союзників, що полягли у першій світовій війні. Завдяки докладному плану 1927 року відомо про 4712 окремих і спільних могил. Серед похованих були німці, українці, поляки, серби, чехи, турки, боснійці.
У 1946–1947 роках похованих було ексгумовано і на цьому місці створено цвинтар солдатів Радянської армії, що полягли у другій світовій війні і військ НКВС, що загинули під час каральних операцій проти мирного населення Галичини і в боях із відділами Української повстанської армії. Поступово цвинтар було заповнено однаковими бетонними надгробками. Офіційно вважається, що кількість похованих сягає 3491.
[gallery link=«file» columns=«2» ids=«294169,294170»]