У Львові діє програма для військових, які хочуть здобути нову професію
Після військової служби, а ще гірше — після війни, військові не завжди бачать себе у цивільному світі. Пройти соціальну адаптацію та навчитися новому військовослужбовці можуть завдяки проекту «Україна–Норвегія». Вже четвертий рік поспіль, у рамках цього проекту, НУ «Львівська політехніка» допомагає їм знайти себе та опанувати новий фах. Головними координаторами зі сторони Норвегії є Університет Норд, а від України — Міжнародний фонд соціальної адаптації. За цей період перекваліфікацію пройшли понад 300 осіб. Більше про це знає «Львівська газета».
Координатор Проекту «Україна–Норвегія» у Львівській політехніці Тетяна Шаповалова розповіла, що напрям навчання змінюється залежно від потреб ринку. Цього року популярним стало ІТ спрямування.
«Львів є столицею ІТ-спеціальностей. Ми звернулися до роботодавців таких компаній і детально вивчили вимоги для потенційних працівників. Деякі компанії, що були на відкритті семестру, розглядають можливість прийняти на роботу одразу після завершення навчання», — поділилася Тетяна Шаповалова.
Учасників відбирають за рівнем володіння англійською мовою та мотивацією до навчання і працевлаштування, які визначають після проходження тестів та анкетування. Цілий семестр студенти навчатимуться теорії та практикуватимуть новий фах, а по закінченню отримають аж три документи: свідоцтва від Університету Норд та НУ «Львівська політехніка», а також, сертифікат від Міністерства закордонних справ Норвегії.
За словами координатора проекту Тетяни Шаповалової, 70 % людей після перекваліфікації працевлаштувалися, піднялися кар’єрною драбиною, або ж започаткували власну справу.
До програми перекваліфікації можуть долучатися не лише військовослужбовці та учасники бойових дій, а й члени їхніх родин.