У Львові дискутували й оглядали вживані німецькі трамваї (фото, відео)
«Львів отримав першу партію трамваїв з Берліна: огляд отриманої техніки» — брифінг під такою назвою відбувся 1 серпня у Львові. Місце проведення заходу — львівське трамвайне депо на вул. Городоцька, 181. На ньому побував й голова ГО «Варта 1», Ігор Зінкевич.
Учасниками брифінгу були Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР та Олег Береза, директор ЛКП «Львівелектротранс».
За попередньою інформацією перші шість трамваїв Tatra KT4 з Берліна, які цьогоріч закупили для Львова, виїдуть на вулиці міста вже у вересні. Тож на брифінгу його організатори завзято розповідали про усі переваги такого надбання, зауваживши, що вагони обладнані кондиціонерами та кнопками для відкривання дверей і зв'язку з водієм, а місць для сидіння — 34. Відтак, характеризували дану угоду виключно позитивно.
Однак фахівці, які працюють інженерами та водіями рейкового транспорту, а також його автослюсарі дотримуються іншої думки. Й про це у своєму коментарі до події зауважив керівник ГО «Варта 1», Ігор Зінкевич:
«Зокрема, спеціалісти розповіли про проблеми переоблаштування візків (коліс), на яких їздять трамваї. Справа в тому, що для ширини львівських колій не підходять візки, які стоять на німецьких трамваях — вони заширокі. Зі слів інженера, який працює в депо, на нові трамваї поставлять СТАРІ візки зі СПИСАНИХ раніше трамваїв нашого виробництва. Тобто техніка, яка була списаною і яка вже роками їздила Львовом, після списання знову подається в експлуатацію. Також є проблема з дверима, які відкриваються назовні, а це неможливо на наших зупинках»… Як стверджує Олег Береза, загальна ціна купівлі одного трамваю становить 24 тисячі євро з транспортуванням та розмитненням. «Ціна робіт, які мають бути зроблені (облаштування нових візків, заміна дверей та ін.), — це ще приблизно 18 тисяч. Таким чином ми отримуємо суму 42 тисячі євро за один трамвай, що дорівнює 1 260 000 грн», - дивується депутат ЛМР, Ігор Зінкевич. «Мене цікавить питання, чому всі ці проблеми не були враховані раніше, перед купівлею цієї техніки. До того ж у сусідній Польщі продаються ДЕШЕВШІ трамваї, які підходять для Львова (і ширина колій, і спосіб відкривання дверей). На це нам відповіли, що питання купівлі трамваїв розглядалось ще у минулому році, а польська пропозиція з'явилась пізніше...», — каже активіст.
Загалом «трамвайна» тема досить болюча для мешканців Львова, адже львів’яни та гості міста щодня скаржаться на несправність електротранспорту. «Через поломки виникають тривалі затримки у русі транспорту, тому у час пік люди не можуть дістатися на роботу чи з роботи. Якщо на вузькій вулиці зламається трамвай, то увесь транспорт на тривалий час застрягне у заторі», - наголошував Ігор Зінкевич, вимагаючи свого часу пояснення від директора «Львівелектротрансу» через регулярні поломки цього виду транспорту.
Вочевидь, ситуація із закупівлею німецьких трамваїв не надто полегшить транспортне життя міста.
https://www.youtube.com/watch?v=rO6MLe9oDq8&feature=youtu.be