У Львові однорічний хлопчик постраждав від гарячого каміна (ФОТО)

Опікові хірурги констатують: з похолоданнями таких випадків може ставатиме більше

До львівської лікарні потрапив хлопчик, який отримав опік від гарячого каміна.

Як повідомили у ЛМР, батько розпалив камін, аби діти зігрілися під час осінніх холодів, а поїхали до лікарні з опіком у найменшого малюка. Термічну травму кисті правої ручки однорічний Тимофійко отримав, потягнувши з цікавості ручку до вогнища. Опікові хірурги, які надали допомогу дитині у Львові, констатують: з похолоданнями таких випадків може ставатиме більше.

Опік, розміром з долоню, хлопчик отримав, доторкнувшись до каміна. Батько запалив вогонь, аби зігріти приміщення, оскільки того дня було холодно. Та не встиг пан Юрій відвернутися на мить, як дитя уже засунуло руку до гарячого каміна. Одразу місце опіку промив водою. А трохи більше ніж за годину, батьки були з дитиною у лікарні святого Миколая у Львові.

Опікова хірургиня Галина Саян оглянула Тимофійка і провела першу перевʼязку — очистила та промила рану, наклала повʼязку з ліками. Невдовзі дитину відпустили додому. Через кілька днів процедуру повторили. А вже за тиждень рана повністю загоїлася — від неї не лишилося і сліду.

У випадку отримання опіку дуже важливо, якою буде перша допомога, каже Галина Саян, керівниця Міського центру термічної травми та пластичної хірургії Першого медобʼєднання Львова та опікова експертка проєкту Burn Care Alliance.

«Можливо, ми недооцінюємо, але дуже великий вплив має перша допомога батьками вдома. Якщо дорослі, до прикладу, помастили місце опіку сметаною чи олією, це неодмінно призводить до поглиблення термічної травми. Такі засоби формують плівку, яка затримує температуру і не дозволяє охолодитися опіку. Такі дії лише погіршують стан дитини. І не знаючи як правильно допомогти, ми можемо насправді сильно нашкодити», - каже лікарка.

Пан Юрій, батько Тимофійка, на щастя, знав, що робити, і надав допомогу правильно, що прискорило одужання дитини.

Опіки альтернативними джерелами енергії, гаряча вода із каструль, полумʼя свічки – усе це може стати причиною складних термічних уражень. Особливо такі випадки частішають під час відключень та у холодні пори року. Часто страждають маленькі діти віком від року до пʼяти, зазначається у повідомленні.