У Львові представили проєкт створення Національного простору для вшанування полеглих Героїв (ФОТО)

За ініціативи товариства “Агрокультура Захід” та громадського сектору архітектори розробили ескізний проєкт простору для вшанування військових у Львові

У Львові запропонували створити Національний простір для вшанування полеглих Героїв. Відповідний проєкт був презентований вчора, 20 листопада, у Будинку воїна, пише Четверта студія.

Як зазначив один з ініціаторів проєкту, девелопер Володимир Женчак, цей простір має бути „місцем соціалізації родин померлих воїнів. Місцем, де кожен громадянин має змогу віддати шану полеглим воїнам, а також знайти підтримку серед інших”.

Простір міститиме довгу прогулянкову алею, що сполучатиме Парк пам’яті на вул. Чмоли зі Стрийським парком через територію УКУ. Відвідувачі алеї зможуть при нагоді помолитися у Храмі Святої Софії. Алея вестиме до амфітеатру в Стрийському парку. Прогулянкова алея буде  облаштована коштом товариства, яке долучиться до фінансової підтримки у реалізації проєкту.

Архітектори запропонували також модернізувати амфітеатр у Стрийському парку, зробивши з нього ключовий осередок Парку пам’яті, де родини військових та всі охочі матимуть можливість для проведення тематичних зустрічей та вшанування пам’яті.

Поруч з амфітеатром запропоновано встановити Стелу вшанування з іменами Героїв, що загинули в російсько-українській війні.

Варто наголосити, що цей простір за задумом є інклюзивним, тобто матиме сучасну транспортну розв’язку, а також інфраструктуру для зручного пересування та кріслами колісними чи з дитячими візками.

“Ініціатива розробки концепт-проєкту створення Національного простору Героїв у Львові органічно вписується у стратегію соціальної відповідальності, яку наші компанії реалізують протягом багатьох років у Львові. Для нас важливо, що цей проєкт максимально відповідає високим критеріям гідного вшанування пам’яті наших героїв, а також надання можливості для їхніх родин отримати свій простір, своє місце для спілкування і підтримки.


Фото: Дмитро Колос

Наша пропозиція не потребує значних додаткових капіталовкладень чи інших складних рішень від місцевої влади, тобто вона може бути успішно реалізована у близькій перспективі. Сьогодні ми представили та обговорили проєкт в колі родин загиблих воїнів, представників громадськості, влади та отримали їхню підтримку”, – сказала представниця товариства “Агрокультура Захід” Ольга Мандзюк.

За результатами обговорення, участь в якому взяли представники обласної та міської влади, а також родичі загиблих військових, було запропоновано створити робочу групу, яка визначить конкретні шляхи подальшої реалізації проєкту Національного простору Героїв у Львові.