У Львові руйнується колектор Полтви під проспектом Шевченка (фото, відео)

Колектор Полтви поблизу пам’ятника Грушевському руйнується: вода забрала бетон, тому утворилася величезна яма. Про проблему відомо уже близько двох років, однак влада ніяк на це не реагує. Чергова злива може мати катастрофічні наслідки.

"Увага, зрада! Я півтора роки говорив про руйнування колектора коло пам’ятника Грушевському. Показував фото Львівводоканалу, розповідав на камеру журналістам. Нуль реакції, ніхто нічого не зробив. І от тепер маємо.

Після чергової зливи на цьому місці вода забрала бетон. Утворилася яма довжиною понад десять метрів і глибиною метр. Якщо ніхто нічого не робитиме, то скоро матимемо вже сто метрів руйнування плюс просідання колектора«, — пише львівський дослідник Андрій Риштун на порталі »Фотографії старого Львова" ще у липні цього року.

Він також виклав фото колектора:

Ось фото колектора, як він був до 2018 року. Вид проти течії



Під час зливи 2018 року вода забрала два метри бетону. Утворилася яма. На фото ліворуч



Яма замість бортика



Глибина ями (фото Олександр Іванов)



Ося ця ділянка до зливи в червні. Дивитися з 17:10


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Під час зливи 2020 року вода продовжила цю яму ще на десять метрів.





Дослідник пояснив, в чому небезпека таких руйнувань: «Вода почала розмивати основу колектора та потрапляти в ґрунт. Куски бетону, які забрала вода, лежать десь внизу по колектору, затримуючи рух води. Тим самим сприяючи затопленню вулиць міста в зливу. Якщо нічого не робити, то руйнування продовжуватимуться, аж поки все не завалиться».

Фото руйнування



А так має бути, цілий бортик.



Андрій Риштун запевняє, що цього всього можна було б уникнути, якби «взяти і вчасно усунути невеликі руйнування. Щоб вода текла там, де має текти. А зараз прийдеться виконувати значно більший об’єм робіт. Добре, що хоч вхід в колектор знаходиться одразу навпроти цього місця».


 

 

 

 

 

 

 

 

Притока з Погулянки. Саме на місці її впадіння в Полтву і сталися руйнування. Видно що вода тут займає всю ширину колектора



Через тридцять метрів рівень води падає. Потім ще падає і вода стає текти там, де і повинна. Тобто внизу по течії є сміття і воно піднімає рівень води. А вода камінь точить.



Ця труба через колектор явно не сприяє покращенню пропускної здатності