У Львові відбудеться виставка «Особисті історії Революції Гідності»
Сьогодні о 16.30 у меморіальному музейному комплексі тоталітарних режимів «Територія Терору», що у Львові на просп. В. Чорновола, 45г, відкриють виставку «Особисті історії Революції Гідності», яка презентує ключові події перебігу Революції гідності крізь призму індивідуального досвіду її учасників та свідків. Вхід на виставку – вільний. Про це інформує прес-служба ЛМР.
«Була пророблена інформаційна кампанія по збору світлин, відео із Майдану, і на основі того, що до нас надійшло, ми зробили експозицію. Вона вийшла дуже яскравою, до нас долучилися організації Музей Майдану Києва, Львівське студентське братство, тобто всі небайдужі. В цій виставці ми представили особисті історії простих громадян, українців, деякі з них досі невідомі.
На фоні виставки в нас будуть відбуватися кінопокази, лекції, дискусії, семінари. Наприклад, сьогодні до нас приїде колега з Музею Революції Гідності Києва, тому що насправді ніхто до кінця не знає, як правильно працювати з цією темою. Але для нас було важливим пам’ятати, згадати і стати тим місцем для всіх українців, куди вони можуть прийти і пам’ятати разом із нами.
Виставка працюватиме від сьогодні до 14 лютого наступного року щочетверга і щоп’ятниці з 9 до 18 години, водночас якщо хтось захоче якусь ексклюзивну історію, екскурсію в суботу чи неділю, у будь-який час, - ми залюбки відкриємо наш музей. Вхід безкоштовний, оскільки працюємо у тестовому режимі і готуємось до відкриття», - розповіла Ольга Гончар, директор Меморіального музею «Територія Терору».
Зі слів організаторів, протягом листопада музей «Територія Терору» проводив збір світлин та артефактів, пов’язаних з Євромайданом.
«Виставка презентує ключові події перебігу Революції гідності крізь призму індивідуального досвіду її учасників та свідків. Досвіду – зафіксованого у фото, відео, з індивідуальним емоційним навантаженням та оціночними, ціннісними категоріями індивідуума. Саме такий досвід показує багатогранність людських відчуттів під час буремних події Революції, котрі виходять за рамки спрощеної оціночної системи «свій» «чужий»: тут, в очах «майданівців» можна побачити страх, впевненість, сум, відчайдушність, відповідальність – палітру природніх людських емоцій. Ця виставка апелює до розуміння цінності життя людини, прав та обов’язків, свободи та відповідальності громадянина через переосмислення насильства, застосованого проти мирних демонстрантів», - каже Ольга Гончар, директор Меморіального музею «Територія Терору».
У виставці будуть представлені роботи Арифа Багірова, Ігоря Борисова, Дениса Страшного, Тараса Вінцковського, Мирослави Вовк, Олександра Волчанського, Степана Вязміна, Уляни Дейнеки, Ірини Данилевич, Дмитра Купріяна, Юлії Доліної, Юрія Дубленича, Віктора Задирайчука, Олени Задорожної, Богдана Захара, Олега Заячківського, Александри Кроліковски, Галини Кузь, Миколи Кулика, Олександра Купного, Сергія Моргунова, Наталії Окрепки, Оксани Ati, Ігоря Паславського, Світлани Поваляєвої, Андрія Рачинського, Миколи Савельєва, Андрія Степанюка, Сергія Стецюка, Богдани Ткачук, Володимира Федотова, Богдана Хабера, Михайла Шишки, Ольги Щеглюк, Володимира Щербини, Ігоря Садового.
Виставка працюватиме протягом 12-15 грудня. Надалі – щочетверга і щоп’ятниці з 10.00 до 18.00 до 14 лютого. Вхід вільний.
Також запрошують усіх охочих на відкритий семінар, присвячений питанню роботи з тематикою Революції Гідності, який відбудеться одразу після відкриття виставки – о 18.30. Перед слухачами виступить провідний художник Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні Ольга Сало. До обговорення та дискусії запрошуються музейні працівники, історики, культурологи та всі, хто цікавиться музейною справою та подіями Революції Гідності.