У Львові відбулася акція протесту під банком (фото, відео)
1 серпня, на проспекті Шевченка у Львові, біля філіалу “Кредобанку”, ініціативна група львів’ян організувала пікет, — передає 032.ua.
Один із пікетувальників, який представився паном Миколою, розповів, що учасниками акції є користувачі банку. Це люди, які 25 років тому придбали акції, а зараз, за рішенням банківської установи, змушені їх продати за невигідною ціною.
“При створенні Західно-Українського Комерційного Банку купили за готівкові гроші акції. Ціна акцій тоді відрізнялася. Долар коштував 25 років тому 90 копійок, а зараз… самі підрахуйте. Нам пропонують копійчану ціну за ці акції”, — зазначив активіст та додав, що пікет триватиме до того моменту, поки їх не погодиться вислухати головний акціонер, тобто представник банку.
Зі слів пана Миколи, держава дозволяє банку самостійно продавати чи не продавати акції. Тож, тепер банк хоче викупити акції назад у обов’язковому порядку, але пропонує ціну, яка не влаштовує львів’ян.
У прес-службі львівської установи повідомили, що продаж простих акцій «Кредобанку» був здійснений на вимогу акціонера-власника домінуючого контрольного пакета акцій — PKO Bank Polskі.
«Згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах» від 23 березня 2017 року, власник понад 95 % акцій акціонерного товариства отримав право викупити акції у інших акціонерів незалежно від їхнього бажання. PKO Bank Polski, якому станом на 1 січня належало 99,6 % акцій банку, скористався цим правом та 12 березня 2018 року подав до ПАТ «Кредобанк» публічну безвідкличну вимогу, на придбання акцій у інших акціонерів, яка була опублікована на веб-сайті банку та розіслана поштою всім акціонерам», — повідомили у «Кредобанку».
Зі слів керівника прес-служби установи, відповідно до передбаченої законом процедури, обов’язковий продаж провели за ринковою вартістю, затвердженою суб’єктом оціночної діяльності — 1,788 копійки за акцію, що є більше за номінальну вартість однієї акції (1 копійка). Процедуру обов’язкового продажу завершили у квітні 2018 року, коли на відкритий у «Кредобанку» рахунок умовного зберігання PKO Bank Polski перерахував повну вартість акцій, що купуються.
«Усім колишнім акціонерам банку було розіслано лист-запрошення отримати належні їм кошти за придбані акції з 23 квітня 2018 року. Виплати можна отримати до 23 квітня 2021 року, у будь-якому відділенні банку, на підставі паспорта та ідентифікаційного коду платника податків», — додали у «Кредобанку» та пояснили, що зустрічалися з колишніми акціонерами і роз’яснювали їхні права щодо отримання коштів. Станом на сьогодні, питання, які порушують пікетувальники, є поза їхньою компетенцією.
Як повідомляється на офіційному сайті ПАТ “Кредобанк”, він є найбільшою польською інвестицією у банківську установу України. Зараз, регіональна мережа установи налічує 102 відділення та є у більшості областей України. Стратегічним акціонером ПАТ «Кредобанк» є найбільший банк Польщі — PKO Bank Polskі SA.
Зазначимо, що ПАТ «Кредобанк» офіційно зареєстрований в Україні з 1990 року. До 2002 року проіснував під назвою АТ «Західно-Український Комерційний банк», до 2006 — як АТ «Кредит Банк (Україна)», з 2006-го і донині існує під назвою ПАТ «Кредобанк». Із 1995 року має представництво у Польщі.
Фото та відео 032.ua
https://youtu.be/oFiLYZ6zRPc