У Львові знищили мурал із зображенням Катерини Гандзюк (фото, відео)
У четвер, 5 листопада, з метою благоустрою було затерто мурал присвячений пам’яті херсонської активістки Катерини Гандзюк.
Зображення було на стіні паркану Львівського держуніверситету внутрішніх справ, розміщене по вулиці Замковій–М. Кривоноса.
Відео знищення муралу опублікувала активістка Меланія Подоляк, у «Facebook».
Чоловіки вночі лопатами зішкрябували зі стіни портрет Гандзюк і розташовану поруч її цитату.
На запитання про те, що вони роблять і навіщо, один із них відповів: «Скажіть, ви вдома у себе на паркані дозволите робити таке? Це паркан державної установи, де має бути, відповідно, якийсь колір. Це благоустрій міст», — відповіли на питання журналіста.
Нагадаємо, що цей мурал було створено 24 жовтня.
Вчора, 4 листопада, до цього муралу приходили люди зі свічками та квітами, щоб вшанувати пам’ять активістки. Такі ж акції відбувалися і в інших містах України, зокрема — Києві, Харкові, Дніпрі, Одесі, Житомирі та Луцьку.
Як повідомила кореспондент «Варта1», на ранок зображення та цитата Катерини Гандзюк повністю знищені.
https://youtu.be/ocd-U208ZvA
Нагадаємо, що напад на громадську активістку Катерину Гандзюк стався 31 липня 2018 року в Херсоні. ЇЇ облили концентрованою сірчаною кислотою, що спричинило 40 % опіків шкіри. Активістку транспортували до Києва. Катерині зробили понад 10 операцій.
Тоді поліція почала розслідувати напад як хуліганство. Під тиском громадськості справу перекваліфікували спочатку на «тяжкі тілесні ушкодження», згодом на «замах на вбивство». 96 днів активістка боролася за життя, 4 листопада 2018 року Катерина Гандзюк померла.
Справу перекваліфікували на «закінчене умисне вбивство». Увечері того ж дня у Києві, Херсоні, Дніпрі, Харкові та інших містах відбулися акції вшанування пам’яті Катерини Гандзюк.
27 квітня 2020 року СБУ завершила досудове розслідування в кримінальному провадженні за підозрою голови Херсонської обласної ради Владислава Мангера та помічника-консультанта депутата цієї облради Олексія Левіна в організації нападу на громадську активістку Катерину Гандзюк. Активісти з ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», своєю чергою, розкритикували завершення досудового розслідування, зазначивши, що «справу злили».
Однак, 11 червня прокуратура поновила та продовжила досудове розслідування. Обвинуваченому Владиславу Мангеру змінили запобіжний захід із застави на тримання під вартою. 16 червня СБУ затримала його та привезла з Херсона до Києва.
25 червня 2020 року Офіс генерального прокурора знову завершив досудове розслідування. 28 липня Офіс генерального прокурора повідомив, що скерував до суду обвинувальний акт щодо Владислава Мангера й Олексія Левіна (Москаленка) за організацію нападу на активістку Катерину Гандзюк.
18 серпня 2020 року відбулося підготовче засідання.
15 жовтня Дніпровський районний суд Києва продовжив до 13 грудня 2020 року арешт Владиславу Мангеру та Олексію Левіну (Москаленку). 16 жовтня фігуранта справи Ігоря Павловського визнали винним у приховуванні інформації про напад на активістку. Йому призначили покарання у вигляді двох років позбавлення волі, звільнивши від відбування терміну з іспитовим терміном на рік.