У Малехові відбулися громадські слухання щодо реконструкції Грибовицького сміттєзвалища (ВІДЕО)
У понеділок, 3-го грудя 2018 року, у Народному домі села Малехів, відбулися громадські слухання (про планову діяльності з реконструкції полігону ТПВ, яка підлягає оцінці впливу на довкілля першочергових заходів з попередження надзвичайних ситуацій, ліквідації негативних наслідків аварій та рекультивації порушених земель Малехівської сільської ради, у підніжжя Грибовицького сміттєзвалища).
Про це, на своїй сторінці у соціальній мережі «Facebook», написав депутат Жовківської райради Ігор Муравський.
"Перед громадськими слуханнями, разом із місцевими мешканцями і представниками ЗМІ, побували у підніжжя Грибовицького сміттєзвалища: перше, що кинулося в очі, це новозбудована підїздна дорога, а також, бетонні жолоби по яких мала б стікати чиста дощова вода, а вони частково заповнені інфільтратом, який постійно витікає і потрапляє у меліоративні канали, а далі у річку Малехівку. Відразу виникає запитання, а на що були витрачені кошти у сумі 22 099 999,99 гривень ТОВ БК «Сучасні будівельні рішення», невже ж не можна було прислухатись до фахівців і громадськості і поставити європейську станцію з очистки інфільтрату очистивши ці озера, а кошти спрямувати в інше русло?
І сьогодні, аби легалізувати роботи, які вже виконані проводили громадські слухання, щоб отримати висновок з оцінки впливу на довкілля. На слуханнях було багато виступів обурених місцевих мешканців, представників ініціативної групи, духовенства. У кінці я озвучив наступні висновки і зауваження, за результатами виступу чиновників Львівської міської ради, і керівника ЛКП «Збиранка», під час громадських слухань:
1. Врахувати зазначені зауваження та пропозиції під час цих громадських слухань та включити у звіт про громадське обговорення.
2. Прийняти рішення про відмову у видачі висновку ОВД (Оцінці впливу на довкілля) оскільки:
— вказана діяльність вже реалізована і не є планованою;
— дозвіл на будівельні роботи виданий у липні 2018 року без проведення процедури ОВД;
— роботи, згідно тендеру, мали бути виконані у травні–грудні 2018 року, без отримання висновку з ОВД;
— проведення процедури ОВД після видачі дозволу на будівництво і проведених робіт має на меті їх легалізувати;
— Мінприроди надана неповна та недостовірна інформація, щодо вже проведених першочергових заходів.
Тут варто зазначити, що міська рада виграла лотерейний білетик, такий собі джек-пот.... гроші списують «по-чорному» (після трагедії на сміттєзвалищі, освоєно близько 80 000 000 грн), під егідою «рекультивація, ліквідація і т. д. і т. п.» гроші не пахнуть, а в той час люди платять за воду, хворіють і більше не вірять обіцянкам чиновників Львівської міської ради".