У Мін’юсті пояснили, що означає відступ від зобов'язань за Конвенцією з прав людини
Права українців не скасовано
Україна надіслала в Раду Європи лист про тимчасовий частковий відступ від Конвенції про захист прав людини та основних свобод (ЄКПЛ) практично відразу після введення воєнного стану у 2022 році. Так роблять усі країни, які ведуть війну. Україна у квітні 2024 року не призупиняла захист прав, а навпаки - переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав. Про це розповів міністр юстиції України Денис Малюська.
«Сьогодні день почався з новин телеграм каналів: »ми призупинили захист права на власність та вільні вибори«. Почав обдзвонювати колег, що ж ми там примудрилися на третій рік війни призупинити та ще й без мого відома. Доповідаю: нічого», - заявив він.
За словами очільника Мін'юсту, повідомлення про можливість застосування обмежень певних прав Київ дійсно надіслав до Ради Європи практично одразу після запровадження воєнного стану у 2022 році. Як пояснив міністр, це є частиною наших міжнародних зобовʼязань, і подібні повідомлення надсилаються ще з 2015 року.
«Це не ноу-хау - так чинять усі країни, які ведуть війну (крім рф звісно, у них з правами людини завжди погано). А у квітні 2024 ми в черговий раз уточнили перелік існуючих обмежень і зменшили його», - пояснив Малюська.
Він підкреслив, що періодичний перегляд наших повідомлень та можливих обмежень - теж наші міжнародні зобовʼязання.
«Ще раз: Україна у квітні не призупинила захист, а якраз навпаки - переглянула та забрала застереження щодо обмеження певного набору прав», - наголосив міністр.
Як зазначив у своєму Телеграм уповноважений Верховной Ради з прав людини Дмитро Лубінець, нещодавно в одному з медіа з’явилася інформація про те, що Україна подала до Ради Європи заяву про частковий відступ від дотримання Європейської Конвенції про захист прав і свобод людини. Омбудсмен наголосив, що інформація була подана викривлено.
Читайте також: з'явилася нова заява Польщі щодо українських чоловіків
«Йдеться не про обмеження прав людини, а про часткове скасування обмежень, які були застосовані раніше! Про це зазначається на офіційному сайті Ради Європи. Тобто обмеження Україна подавала ще до цього, а наразі вони не застосовуються!» - зауважив Лубінець.