У Мінекономіки розповіли, які зміни очікуються стосовно бронювання працівників
Нині підприємства можуть бронювати до 50% своїх військовозобов'язаних працівників. У Кабміні розповіли, чи планують зменшувати цей відсоток.
Тиждень тому Мінекономіки потрапило у великий скандал: 16 травня стало відомо, що відомство погодило наказ про бронювання працівників низки компаній, зокрема, букмекера FAVBET tech та служби доставки Glovo, що спричинило невдоволення з боку громадянського суспільства. Заступник міністра економіки Ігор Фоменко розповів у інтерв'ю NV, як у відомстві планують налагодити процес бронювання для різних підприємств.
Чи зменшуватимуть відсоток заброньованих
За словами представника Мінекономіки, згідно з чинною процедурою бронювання, є категорії підприємств, які забезпечують складові Сил безпеки і оборони в озброєнні та військовій техніці. Також є підприємства оборонно-промислового, паливно-енергетичного комплексу, які мають можливість бронювати своїх військовозобов'язаних співробітників до 100%. Це прописано в окремій постанові Кабміну.
«Минулого тижня були внесені зміни, де ремонтні бригади, які відновлюють підприємства паливно-енергетичного комплексу, зв’язок, інтернет після уражень, зокрема в прифронтовій зоні, можуть бути також заброньованими до 100%. Це робиться за окремими списками, які мають затверджувати Міненерго або Мінцифри, або Мінстратпром», – уточнив Фоменко.
Стосовно зменшення відсотка заброньованих заступник міністра економіки говорить, що треба окремо аналізувати ситуацію, аби розуміти наслідки таких дій. Після цього вже можна буде ухвалювати збалансоване рішення.
Які правила бронювання діють зараз
У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості України внесли зміни до критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників незалежно від військово-облікової спеціальності.
Gідприємства чи організації, що працюють на оборону, мають бути виконавцями чи співвиконавцями державних контрактів або договорів та отримувати державну підтримку. До того ж товари оборонного призначення обов'язково мають бути поставлені до військових частин ЗСУ та інших військових формувань.
Читайте також: майже 42% працівників закладів культури мають бронь від мобілізації
Також підприємства, які відповідають певним критеріям, матимуть змогу вступити до так званого Клубу білого бізнесу, що надає «економічне бронювання» від мобілізації.
Кабмін дозволив бронювати без обмежень працівників критично важливих підприємств паливно-енергетичного комплексу. Також це нововведення стосується IT-спеціалістів.