У Мінфіні повідомили, куди направлять гроші, які надійдуть від підвищення податків

На фінансування безпеки та оборони у 2025 році передбачено на 47,6 млрд більше

Міністерство фінансів України повідомило, що усі зібрані податки, включно з додатковими надходженнями від змін до Податкового кодексу, спрямовуються на фінансування військових потреб. Про це інформує пресслужба відомства.

«Однак цих коштів все одно недостатньо, тому частина видатків покривається коштом інших джерел - неподаткових доходів і внутрішніх запозичень», - підкреслили у відомстві.

До кінця 2024 року очікуються додаткові надходження у розмірі 8 млрд грн, а у 2025 році - 140 млрд грн.

«Це дозволить краще забезпечувати потреби оборони.

В цілому на фінансування безпеки та оборони у 2025 році передбачено на 47,6 млрд грн більше, ніж у 2024 – майже 2,23 трлн грн, що становить 26,3% ВВП.

На оплату праці військових буде спрямовано на 10 млрд грн більше - 1,16 трлн грн», - заявили у Мінфіні.

Видатки на озброєння та військову техніку зростуть на 34,1 млрд грн і становлять 739 млрд грн. Це дозволить закупити сучасні системи озброєння та оновити техніку.



Зокрема, фінансування Мінстратегпрому збільшено на 15,3 млрд грн - до 55,1 млрд грн. Кошти підуть на модернізацію оборонної промисловості, підвищуючи її ефективність.

На закупівлю безпілотників (БПЛА) виділено на 3,6 млрд грн більше - 46,9 млрд грн. Це забезпечить армію сучасними розвідувальними та ударними системами для посилення позицій на фронті.

«Водночас усі невійськові видатки бюджету, такі як соціальні виплати, підтримка економіки, зарплати вчителів і лікарів, фінансуються коштом міжнародної допомоги», - додали у відомстві.

Читайте також: Львівщина попрощається з Героєм Петром Кобзарем

У 2024 році додаткова потреба у фінансуванні Сил оборони склала майже 500 млрд грн. Для її покриття було реалізовано комплексний підхід, де основний акцент зроблено не на податкових змінах, а на перевиконанні доходів держбюджету у тому числі завдяки детінізації, економії на обслуговуванні та погашенні держборгу, перерозподілі видатків та збільшенні внутрішніх запозичень, заявили у Мінфіні.