У Нідерландах пропонують повертати українських чоловіків-біженців у західні області України

За словами політиків, Європа не може прийняти всіх

 

Нідерландська партія BBB запропонувала відправляти українських громадян назад у ті частини країни, які не торкнулася повномасштабна війна.

Як повідомляють «Букви», таку пропозицію озвучили депутати від однієї з найбільших партій країни – BBB. За словами політиків, переселенці могли б повернутися на захід України, оскільки це відносно стабільний регіон, а Європа не може прийняти всіх.

Ми не можемо прийняти всіх, — пояснила депутатка BBB Мона Кейзер під час дебатів щодо урядового бюджету для роботи з біженцями. Минуло майже два роки, як Росія вдерлася в Україну, а Нідерланди прийняли десятки тисяч українців. — Захід країни здається мені відносно стабільним. Невже українці не могли там безпечно розміститися?

Нардепка також поцікавилася, якою буде позиція тимчасового уряду, якщо Київ звернеться з проханням повернути своїх громадян, які можуть бути призвані до війська. За її словами, можливо, сотні тисяч осіб, які повинні проходити військову службу, втекли за кордон, а деякі можуть перебувати також у Нідерландах.

Кейзер також запропонувала громадянам України, які знайшли роботу в Нідерландах, сплачувати оренду житла та медичне обслуговування, хоча багато з них уже це роблять.

Зауважимо, кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.

У грудні 2023 року депутат Бундестагу від партії ХДС з оборонної та зовнішньої політики Родеріх Кізеветтер зауважив, що лише у Німеччині зараз перебуває “до десяти дивізій” українських чоловіків, котрі можуть допомогти своїй країні у війні проти РФ. Раніше німецький політик виступав за посилення озброєння України. Так, лише у Німеччині офіційно проживає близько 190 тисяч чоловіків з України призовного віку.

Раніше заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна закликав готуватися до того, що до країни може прибути нова хвиля переселенців з України.

Читайте також: стало відомо, що буде з мобілізацією жінок в Україні.

Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.