У підрядника, який тягнув з будівництвом медамбулаторії на Львівщині, відсудили понад півтора мільйона гривень
Сьогодні господарський Львівської області задовольнив позов управління капітального будівництва Львівської обласної державної адміністрації та постановив стягнути невикористаний аванс з підрядної організації ТзОВ «Будкомінвестиція». Остання мала збудувати сільську медамбулаторію у селі Соколівка, Буського (тепер — Золочівського) району. Про це інформує пресслужба Львівської ОДА.
«За рішенням суду, підрядник повинен повернути 1 мільйон 562 тисячі гривень невикористаного авансу та 211 тисяч гривень пені. Ця амбулаторія — одна з 43-х, які ми будуємо в межах програми «Доступна медицина». І також вона — одна з десяти, де торік мені, на жаль, довелося прийняти жорстке рішення і розірвати угоди з виконавцями робіт. Адже тендер на будівництво був проведений вкінці 2018-го року, а роботи виконані не були. Таких проблемних об’єктів був десяток. Нам йдеться не просто добудувати амбулаторії для людей, ми маємо доказати, хто правий і повернути гроші», — сказав профільний заступник голови Львівської ОДА Юрій Холод.
Після рішення суду управління капітального будівництва ЛОДА зможе переоголосити тендер та обрати іншого підрядника, який добудує медзаклад у Соколівці. Загальна очікувана вартість виконання робіт за проєктом наприкінці 2018 року становила 7 мільйонів 647 тисяч гривень. Відповідно до угоди, ТзОВ «Будкомінвестиція» зобов’язувалося виконати роботи до кінця 2019 року за 7 мільйонів 627 тисяч гривень, з яких отримало 1 мільйон 562 тисячі гривень авансу.
«Наразі, на Львівщині у межах програми «Доступна медицина» завершено будівництво 22 сільських медамбулаторій. Більшість із другого десятка плануємо здати в експлуатацію до кінця року. Не все так швидко, як би того хотілося, бо тривають суди з недобросовісними підрядниками, а також не всі місцеві ради змогли співфінансувати будівництво, як того вимагає державна програма. Найближчим часом завершуємо роботи в амбулаторіях сіл Родатичі та Суховоля, Львівського району, Волиця та Волсвин, Червоноградського району», — каже Павло Терех, т. в. о. керівника управління капітального будівництва Львівської ОДА.
Нагадаємо, для кожної з 43-х сільських амбулаторій, які будують у межах програми «Доступна медицина», закупили службовий автомобіль «Renault Duster». А нещодавно, з ініціативи заступника голови Львівської ОДА Юрія Холода, Міністерство регіонального розвитку України та Міністерство охорони здоров’я України дозволили зекономлені кошти медичної субвенції — 17 мільйонів 350 тисяч гривень — перескерувати на добудову і ремонт ще дев’яти сільських медзакладів в області. Ці гроші вдалося зекономити при будівництві амбулаторій та закупівлі 269 службових автомобілів «Renault Duster».