У Польщі не відкидають можливості примусового повернення українських чоловіків

Міністр оборони Польщі висловив солідарність з українською владою

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш не відкидає можливої допомоги польської влади у поверненні в Україну чоловіків призовного віку. Про це в ефірі телеканалу Polsat у середу увечері, 24 квітня, сказав віце-прем’єр-міністр – міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш.

Міністр прокоментував нововведення МЗС України, згідно з яким українським чоловікам віком 18-60 років призупинили надання консульських послуг. 

"- Я не здивований, що міністр закордонних справ України прийняв таке рішення, - сказала Косіняк-Камиш. – Українська влада робить усе, щоб забезпечити фронт новими солдатами, адже потреби величезні", – додав він. 

«- Я думаю, що багато наших співвітчизників обурювалися і обурюються, коли бачать у кафе молодих українських хлопців і чують про те, скільки зусиль нам потрібно докласти, щоб допомогти Україні», - підкреслив він.

Міністр розуміє обурення, яке виникає у українських військових щодо чоловіків, які живуть в Польщі.

«– Мене не дивує, що українці, які перебувають на фронті, мають обґрунтовані претензії до своїх ровесників , які роз’їхалися по світу», – додав очільник Міноборони.

Він нагадав, що ми, як Польща, давно пропонували українській стороні, що ми можемо допомогти в ідентифікації тих, хто є військовозобов’язаними і має їхати в Україну. - Це громадянський обов'язок , - сказав він.

Владислав Косіняк-Камиш додав: «Проте форма нашої допомоги більше залежить від української сторони».

Так, 23 квітня МЗС України наказало керівникам усіх дипустанов України призупинити усі консульські дії для громадян України призовного віку.

Заборона діятиме до отримання роз'яснень положень закону щодо посилення мобілізації.