У популярній соцмережі рекламують ПВК «Вагнер» із пропагандою насильства (ФОТО)

Сумарно ролики набрали понад мільярд переглядів,

Аналітики служби NewsGuard, що базується в США та спеціалізується на розслідуванні дезінформації в інтернеті, виявили в TikTok сотні відеозаписів зі схваленням і рекламою ПВК Вагнера. У згаданих роликах демонструється чи схвалюється насильство, яке чиниться найманцями-«вагнерівцями», включно з кадрами публічних страт, а також містяться заклики до вбивств українців.

Сумарно ролики набрали понад мільярд переглядів, вони часто перенаправляють глядачів на ресурси, де ПВК Вагнера проводить вербування найманців.

Про це повідомляється на сайті NewsGuard.

Аналітики NewsGuard виявили, що в соціальній мережі TikTok опубліковано сотні відеозаписів, які схвалюють і рекламують ПВК Вагнера, незважаючи на те, що платформа забороняє розповсюджувати матеріали, що підбурюють до насильства й містять погрози, нападки та образи людей за національною ознакою.

Так, 160 із масиву виявлених відеозаписів демонструють або схвалюють акти насильства, вчинені бійцями ПВК. Серед них – 14 роликів із кадрами вбивства зека-найманця Євгена Нужина, який побував в українському полоні. Десять із цих роликів TikTok видалив, чотири залишалися доступними. Найпопулярніший набрав щонайменше 900 тисяч переглядів.

Крім того, у соцмережі знайшли ще 15 музичних відеозаписів, на яких показано фотографії Нужина перед смертю та кувалду — вірогідне знаряддя його вбивства. Один із таких роликів набрав понад 380 тисяч переглядів.

«Охоплення» роликів, що пропагують насильство і діяльність ПВК Вагнера з хештегами, пов'язаними з цією організацією, перевищило мільярд переглядів.

При цьому, констатували в NewsGuard, пошукова система TikTok англійською та російською мовами при згадці ПВК Вагнера пропонує користувачам запити, що містять слова «кувалда» та «страта».

Однак убивством Нужина справа не обмежилася. Аналітики також виявили, що в TikTok викладено ще 130 роликів, які містять кадри іншого резонансного вбивства, скоєного бійцями ПВК у Сирії у 2017 році.

NewsGuard стверджує, що кадри з цього відео стали символом безжальності бійців ПВК Вагнера й перетворилися на мем — у соціальній мережі аналітики знайшли понад 30 людей, в акаунтах яких опубліковані фотографії вбивці, а також відеозаписи, на яких люди намагалися наслідувати його.

Також NewsGuard виявила понад 500 відеозаписів, які не лише виправдовують російське вторгнення, а й пропагують насильство щодо українців та закликають вбивати громадян України за те, що вони «нацисти».

При цьому не менше ніж п'ять облікових записів, які розповсюджували подібні відео, давали посилання на Telegram-канали або сторінки у «ВКонтакте», де регулярно публікуються матеріали, пов'язані з набором у ПВК.

Аналітики звернули увагу, що в TikTok щодня з'являються десятки нових відеозаписів про ПВК Вагнера, причому деякі з цих роликів, на думку NewsGuard, зроблено професіоналами.

Після аналітики від NewsGuard деякі відео та хештеги, що посилаються на вагнерівців, було видалено.

Нагадаємо, у приватній військовій компанії  «Вагнер», або «Ліга» керівництво таємно утилізує тіла солдатів.