У Повітряних силах пояснили, чому не можна самостійно збивати іранські дрони
Пояснення від Юрія Ігната
Спроби населення самостійно збити дрони-камікадзе Shahed-136 становлять небезпеку для цивільних, оскільки випущені кулі спершу летять уверх, а потім вниз, тому внаслідок цього можуть постраждали як люди, так і майно. Про це розповів речник Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.
«Зазвичай дрони запускають вночі — з 00:00 до 02:00 год. У перші дні в Одесі ціла «війна» почалася: суцільні перестрілки в повітря, кулі летять вверх, вертаються вниз. Це величезна небезпека, ймовірно, хтось постраждав, майно — так точно. Ця ж історія продовжилася і в Києві. Але не так просто візуально визначити висоту цілі. А висота — це дальність. Треба враховувати земне тяжіння, силу вітру, дуже багато нюансів», — сказав Юрій Ігнат.
Речник додав, що ціль рухається швидко (120–180 км/год), тож треба робити безліч поправок, щоби влучити. Лише великокаліберна зброя біль-менш ефективно може його збити, це якщо стрілок дуже навчений і має досвід.
Ігнат наголосив, що автомат Калашникова — неефективна зброя, щоб збивати дрони-камікадзе «Shahed», особливо в густонаселених містах.
Речник Повітряних Сил зауважив: не потрібно «вистежувати» іранські БПЛА, знімати їх на мобільні телефони та пробувати збивати. Потрібно дослухатися сигналів повітряної тривоги і слідувати в укриття або хоча б дотримуватися правила «двох стін».