У Саудівській Аравії відбудуться переговори стосовно мирного плану Зеленського

Установчий глобальний саміт на рівні лідерів держав міг би відбутися до кінця 2023 року

У неділю, 30 липня, в Офісі президента України підтвердили, що в Саудівській Аравії відбудеться міжнародна зустріч за участі представників десятків країн світу щодо мирного плану Володимира Зеленського.

Як зазначається на сайті президента, про це Єрмак повідомив у своєму виступі на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України, що відбулося в Івано-Франківську.

Він підкреслив, що з метою реалізації Формули миру президента України Володимира Зеленського українська сторона використовує трифазну структуру.

 Перша фаза - це зустрічі з послами, акредитованими в Україні, які присвячені докладному розгляду кожного з пунктів Формули; друга - Україна ініціює зустрічі радників з національної безпеки з метою пошуку оптимальних формулювань і механізмів імплементації українського мирного плану.

«Першу таку зустріч ми організували в партнерстві з данськими колегами. Вона відбулася в Копенгагені в червні. Наступна зустріч відбудеться незабаром. Її прийматиме саудівське місто. Ми дякуємо обом королівствам за лідерство й рішучу підтримку українських ініціатив», - сказав Єрмак.

Він також зауважив, що Україна прагне залучити якомога ширше коло країн, які поважають міжнародне право та Статут ООН.

Третім етапом узгодження Формули миру, за словами керівника ОП, стане установчий глобальний саміт на рівні лідерів держав, який міг би відбутися до кінця року.

«Українська Формула миру містить десять основоположних пунктів, впровадження яких дасть змогу не лише забезпечити мир для України, а й створити механізми для протидії майбутнім конфліктам у світі», - зауважив Єрмак.

За його словами, кожен пункт Формули миру Зеленського сьогодні обговорюється в індивідуальному та груповому форматі з представниками понад 50 країн  майже на щотижневій основі.

«Ми глибоко переконані, що саме український мирний план має бути взятий за основу, тому що війна точиться саме на нашій землі. Водночас у процесі консультацій з усіма зацікавленими сторонами ми прагнемо врахувати думки та позиції, що не суперечать ключовим принципам міжнародного права та положенням Статуту ООН», - наголосив Єрмак.