У триденної дитини львівські лікарі видалили півторакілограмову пухлину



Медики Львівської міської дитячої лікарні на вул. Пилипа Орлика планують сьогодні з реанімації у відділення перевести немовля, яке народилося тиждень тому. Дитині, коли їй було всього три дні, провели операцію. Хірурги видалили величезну пухлинукуприкову тератому, яка займала майже 40 відсотків тіла новонародженої дівчинки. Утворення у маленької виявили, коли вона ще була в утробі матері, передає «Zaxid.net».


Діагноз встановили, коли мати дівчинки була на двадцятому тижні вагітності: куприкова чи крижово-куприкова тератома. За словами дитячих хірургів, така вада зустрічається не так вже й рідко: один випадок на 30 тисяч пологів. Частіше вона виникає у дівчаток. Це доброякісна пухлина, яка після видалення у майбутньому більше не відроджується.


«Це наша перша дитина. Для нас це стало стресом, адже до 20 тижнів вагітності на УЗД не бачили жодних вад. Ми консультувалися у багатьох лікарів і у своєму місті під Києвом, і в Києві, але вони сказали, що єдиний вихід у нашому випадкуштучні пологи. Ми не могли на таке погодитися. Через Інтернет знайшли лікаря у Львові, Галину Курило, яка оперує дітей з тератомами і написали їй. Вона дуже швидко нам відповіла і порадила приїжджати до Львова»,розповіла мама новонародженої.








Дівчинка народилася 6 січня, на Святвечір, у Львівському обласному перинатальному центрі через кесарів розтин. Дитина важила 3900 г, але значну частину її тіла займала пухлина. Дівчинкою відразу заопікувалася завідувачка реанімаційного відділення новонароджених Вероніка Колдра. Дитину реанімобілем перевезли до львівської міської дитячої лікарні.

Завідувачка II хірургічного відділення лікарні Галина Курило розповіла, що відкладати операцію було дуже ризиковано: оболонки тератоми дуже розтягнулися, на ній почали з’являтися великі некрозні плями. Дитину слід було якомога швидше від неї звільнити, бо інакше вона могла б загинути через інфікування крові.

Дитину оперували 9 січня. Операція тривала 2,5 години. Тератома була дуже глибокою, доходила аж до поперекового відділу хребта. Складність операції, за словами хірургів, полягала у тому, що треба було акуратно відділити всі судини, які потрібні дитині для подальшого нормального розвитку: ті, що пов’язані з тазовими органами, нирками, поперековим відділом хребта, а всі іншівидалити. А у недоношеної крихітної дитини судини дуже дрібні, тож від хірургів вимагалося неабиякого вміння і вправності.

Вкрай важливо було і не пошкодити важливих для подальшого нормального розвитку дівчинки нервів. Під час операції дитячі хірурги відразу зробили і пластику дитині: місце, де була тератома, замінили місцевими тканинами.

«Дитина народилася з вагою 3900 г. Після операції зважили маленьку2500 г, а тератома1400 г, тобто пухлина займала майже 36 % тіла. Тератоми ми оперуємо щороку, а от гігантських, що займають 1/3 тіла у нас було чотири. Найбільша важила майже 2500 г і займала 57 % тіла. Діти після таких операцій залишаються під нашим спостереженням ще до трьох років, час від часу приїжджають на перевірку. Усі малюки, що народилися з тератомами і були у нас прооперовані, нормально ростуть, розвиваються. Від складної операції залишилися лише ледь помітні сліди»,каже Галина Курило.





Прооперована дівчинка ще в реанімації. Організм дитини негативно реагує на різку втрату ваги. Але зараз дівчинка, за словами Галини Курило, вже самостійно дихає, їсть грудне молоко, у неї нормально працює шлунково-кишковий тракт.


«Хочу звернутися до жінок, котрі через ті чи інші вади розвитку плода переривають вагітність на пізніх термінах. Не робіть цього, бо у подальшому це у 90 % призведе до безплідності. Медицина нині пішла так далеко, що більшість вроджених вад хірургічно коригуються і надалі ці вроджені вади ніяк на дітях не позначаються»,каже Галина Курило.