У ЗМІ дослідили статки ексголови Брюховичів Доманського, якого затримали на хабарі

Родина 50-річного депутата за п’ять років його роботи селищним головою Брюховичів збагатилася великою кількістю нерухомості та підприємствами

 Брюховичах, тихому і престижному передмісті Львова, де полюбляють селитися місцеві багатії, Володимира Доманського знають дуже добре. NGL.media кілька місяців вивчали діяльність Володимира Доманського і виявлені факти свідчать, що його затримання – лише початок гучної історії. Про це йдеться в розслідуванні журналістів.

Володимир Доманський займав посаду селищного голови Брюховичів у 2015-2020 роках, до того моменту, коли селище увійшло до Львівської громади. На згадану посаду він прийшов з невеликими статками. Ще у 2016 році йому, згідно з декларацією, належала квартира у Львові загальною площею 23 м² і половина будинку площею 59 м² у Волі-Гомулецькій, 420 тис. грн готівкою на двох з дружиною і частка у фірмі «Нінель». Річна зарплата селищного голови на той час складала лише 140 тис. грн.

Але вже незабаром сім’я почала обростати новим майном. Спочатку це були невеликі покупки. Наприклад, у 2017 році його дружина купила автомобіль за 356 тис. грн, а ще через рік – квартиру за 500 тис. грн. А вже у 2020 році у Катерини Доманської з’явився власний будинок в Брюховичах за 900 тис. грн.

Також у час перебування Володимира Доманського на посаді нерухомість почала з’являтися в найближчих родичів його дружини.

Так її брат, 18-річний Володимир Уський, купив за півмільйона гривень дві ділянки в Брюховичах площею понад 25 «соток». У свої 22 роки він витратив 845 тис. грн за квартиру у будинку на вул. Львівська, 24, яку буквально недавно продав за понад 2 млн грн. ОСББ «Львівське 24», яким він керував ще донедавна, намагається отримати тут землю – очевидно, під якийсь новий житловий комплекс.

Тесть Доманського, Василь Уський, став власником двох комерційних приміщень площею 118,5 м² та 53,5 м². У меншому приміщенні, розташованому у ЖК «Казка», Катерина Доманська відкрила медичну практику – «перший медичний кабінет Pokrova в Брюховичах». Відповідну медичну ліцензію вона отримала 23 листопада 2023 року.

У грудні минулого року Василь Уський, який працює звичайним кранівником, купив гектар землі в Яворівському районі за символічні 65,4 тис. грн у колишнього депутата Брюховицької селищної ради Романа Суворова. Перед тим, у тому ж 2023 році, Уський-старший купив ще 14 «соток» в Брюховичах за 1,3 млн грн, що за тодішнім курсом НБУ становить 35 тис. дол., хоча на OLX цю ділянку продавали за 90 тис. дол. Тепер ці 14 «соток» та сусідні 6 «соток», як пояснив ріелтор, продають за 260 тис. доларів. Тобто лише за наділ тестя Доманського хочуть 182 тис. дол.

Під заставу придбаної ділянки Василь Уський взяв у борг понад мільйон гривень у данього знайомого Павла Нікітіна. Готівку мав повернути до 6 грудня цього року. Компанія, де Нікітін є співвласником, будувала житловий комплекс у Брюховичах на вулиці Широкій – ЖК «Грінвуд-3». Це будівництво дозволили в селищі саме під час головування Доманського.

В Олени Нікітіної, яка є дружиною Павла Нікітіна, позичала гроші цього року і теща Доманського Марія Уська, але значно більше – 6,2 млн грн.

Повернення боргу гарантоване заставою – квартирою площею 139,6 м² у львівському ЖК «Софіївка». Майнові права на це житло Марія Уська набула за 1,5 млн грн у 2020 році ще на етапі будівництва. Окрім цієї нерухомості, у серпні 2022 року вона придбала дві ділянки у Брюховичах за зниженими цінами.

Крім того подружжя Доманських позичали майже 2,3 млн грн, які мали б повернути у 2022 році. Але таких грошей, судячи з декларацій про доходи, явно бракувало. У 2022 році у Доманського було лише 275,5 тис. доходу, а заощадження зменшились хіба на 280 тис. грн.

Крім того, у 2021 році Катерина Доманська стала власницею нерухомості вартістю понад 5 млн грн, ставши засновницею компанії «Рясне-Сервіс», яка незадовго до цього отримала приміщення площею майже 400 м.кв у Львові.

Катерина Доманська відмовилась говорити з журналістами про свій бізнес. Володимир Доманський коротко повідомив, що «це було давно», цим займалась його дружина, і приміщення «точно не було дороге». За його словами, приміщення взагалі не купували – «там були якісь обміни», але подробиць він не пам’ятає.

Доманський відхрещується і від компанії «Д.С. Груп», яка в реєстраційних даних вказала його телефон. Ця компанія офіційно належить його тестю Василю Уському. Восени 2022 року тесть також зареєструвався приватним підприємцем з основним видом діяльності «обслуговування напоями» і знову вказав контактний номер зятя.

Мобільний телефон Доманського використовує і компанія «Княгиня», яка веде масштабне будівництво ресторану з готелем у брюховицькому парку – офіційно на вулиці Курортній, 3.

Джерела повідомили журналістам, що у Володимира Доманського нібито є ресторан на площі Ринок у Львові – «Таверна Salvador». Судячи зі сторінки закладу в Instagram, відкрився він на початку 2023 року.

Виявилось, приміщення ресторану взяли в оренду взяли батьки Катерини Доманської – Марія та Володимир Уські. Це підтвердив власник приміщення Ярослав Портухай.

Володимир та Марія Уські отримували в податковій ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем у «Таверна Salvador». 4 листопада таку ліцензію анулювали за заявою Марі Уської, ймовірно через те, що недавно Salvador перестав працювати.

Володимир Доманський підтверджує, що інвестував гроші у ресторан. Саме завдяки ресторану в останній декларації Доманського і з’явилась сума в 3,4 млн грн доходу за 2023 рік, бо за попередній рік було лише 275,5 тис. грн.

Новим бізнесом нещодавно почав займатись ще молодший брат Катерина Доманської – 25-річний Володимир Уський. Він зареєструвався підприємцем і тепер їздить на фурі, яку йому весною купила сестра. Самі ж Доманські, до речі, цього року пересіли на електромобіль Jaguar I-Pace 2018 року випуску вартістю понад мільйон гривень, придбаним у лізинг.

Нещодавно Уський-молодший одружився на львів’янці Віолетті Нураємт, яка з 19 років почала скуповувати землю у Брюховичах. У грудні 2018 року вона придбала одразу два наділи площею майже 14 «соток». Цікаво, що двох не пов’язаних між собою продавців землі представляв за довіреністю один і той же 25-річний мешканець Брюховичів. Спільною також виявилась дуже символічна ціна за землю.

Вже у 20 років Нураємт, за даними YouControl, стала засновницею компанії-забудовниці, якій передала цю ділянку на вулиці Курортній. Тоді фірма називалась «Перформенс» і дуже швидко перейшла до власників «Холдингу емоцій !Fest».

Будівництво дозволила Брюховицька селищна рада під керівництвом Доманського, яка видала містобудівні умови та обмеження фірмі 20-річної Віолетти у серпні 2020 року, а восени компанію вже продали.

Що ж до другої придбаної ділянки, площею 0,0854 га, то її підприємниця купила за 140 тис. грн, а продала за майже 1,7 млн грн. Цю землю також виділили безкоштовно на сесії Брюховицької селищної ради за п’ять місяців до продажу. Нураємт відмовилась говорити з журналістами.

У тестя Доманського також з’явились ще дві компанії. У 2020 році Василь Уський став співзасновником «ДМ Консалтинг груп», що має різноманітні види діяльності – від будівництва до ресторанів. На момент написання статті він був одноосібним власником, але коли журналісти почали телефонувати всім за коментарями, то фірма перейшла до іншого чоловіка і змінила назву на «Вешін ЛТД».

Завдяки архівним даним реєстру нерухомості журналісти з’ясували, що через «ДМ Консалтинг груп» пройшла низка нерухомості: «Співзасновник вносив до статутного капіталу нерухомість, яку потім різними способами переводили на інших людей».

Походження коштів теща і тесть Доманського пояснити не змогли. Він сам пояснив все дуже неконкретно, зокрема, розповів про заощадження бабусі та дідуся.

Що відомо про затримання Володимира Доманського та Віталія Денеги

Слідчі встановили, що у червні 2023 року Володимир Доманський та Віталій Денега пропонували допомогу приватному підприємству, яке брало участь у тендері на ремонт об'єктів у територіальній громаді:

"Вони запропонували директору підприємства свою "допомогу" у забезпеченні підписання договорів із замовниками та своєчасної оплати за виконані роботи. За це вимагали "відкат" — відсоток від суми укладених договорів", — йдеться у повідомленні.

У Державному бюро розслідувань повідомили, після відмови від пропозиції та самостійної перемоги підприємця в тендері посадовці вимагали в нього частину прибутку. Слідчі ДБР затримали фігурантів на Святвечір, 24 грудня, під час отримання грошей.

Депутату Львівської обласної ради та заступнику міського голови повідомили про підозру в заволодінні чужим майном шляхом обману в умовах воєнного стану, за попередньою змовою, в особливо великих розмірах. Санкція статті — до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Згодом депутату Львівської облради Доманському обрали запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту до 25 лютого 2025 року.