У ЗСУ розповіли, що в Україні закінчуються ракети для систем ППО
Зокрема, Україна не має достатньої кількості підрозділів ППО, щоб покрити кожну частину країни
Українська оборона потребує більшої кількості ракет для систем протиповітряної оборони, які захищають українських громадян від атак російської армії.
Про це розповів начальник підготовки зенітно-ракетних військ України Денис Смажний у коментарі «The Washington Post».
За його словами, одна з проблем полягає в тому, що більшість систем, які використовує Україна, походять з часів Радянського Союзу, а тому — застарілі. Системи «NASAMS» і «IRIS-T», надані Німеччиною, набагато досконаліші для визначення розташування цілей завдяки інтеграції різних джерел радіолокаційних даних.
«Нам потрібно замінити наші старі системи, тому що вони просто не зможуть впоратися з цими загрозами найближчим часом. А у нас закінчуються ракети», — сказав Смажний.
За словами заступника командира батальйону, який працює з зенітно-ракетними комплексами С-300 у Київській області Володимира Климіна, Україна не має достатньої кількості підрозділів ППО, щоб покрити кожну частину країни.
«Є частина росіян, які не дурні і вміють думати, — сказав Климін. — І тому вони намагаються обійти наші системи ППО, використовуючи ландшафт або розвіддані про те, де ми знаходимося. Вони намагаються нас обіграти. Але якщо система бачить ціль і наводиться на неї, то вона її збиває".
За його словами — це своєрідна шахова партія. Місця розташування українських засобів ППО постійно змінюються. А потім росіяни пристосовуються у відповідь.
Потреба України в західній протиповітряній обороні полягає в тому, щоб закрити прогалини в покритті, особливо за допомогою систем, які можуть запускати ракети на більші відстані. Ракети С-300 мають дальність польоту близько 75 км. Надана США передова зенітно-ракетна система «NASAMS» — є системою середньої дальності з радаром, який може бачити загрози на відстані приблизно до 128 км, додав Климін.
Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат повідомив, що військові наразі обходяться тими засобами, які є наявні, особливо в боротьбі з безпілотниками.
«Тепер авіація виявилася ефективним методом боротьби з цими безпілотниками, — сказав Ігнат. — Але я не думаю, що це є виходом, щоб не витрачати на них ракети. Незважаючи ні на що, ми все одно будемо використовувати всі наявні у нас ресурси, тому що це високоточна зброя».
Раніше повідомлялося, сьогодні вранці, 21 жовтня, під час обстрілу окупантами міста Запоріжжя зазнали 5 осіб, серед них — 4 патрульні інспектори, які поверталися з нічної зміни.