У ЗСУ розповіли, за яких умов оголошується повітряна тривога
Це не завжди ракетні удари, але й не привід її ігнорувати
Полковник Юрій Ігнат, речник Повітряних сил Збройних сил України пояснив, як працюють режими оголошення повітряних тривог в Україні. Про це він розповів в ефірі «Українського радіо».
Військовий розповів, що повітряна тривога вмикається у різних випадках: це робиться завжди, коли є загроза населенню, військовим, інфраструктурі та всьому, що є на території держави.
«Тривога може бути пов’язана з ракетною атакою, скажімо, з акваторії Чорного чи Азовського моря, або ж коли вилітають літаки стратегічної авіації — бомбардувальники Ту-160 або Ту-195», — пояснює Ігнат.
Юрій Ігнат зазначає, що, наприклад, вчора 27 жовтня одна з тривог була пов’язана з тим, що два таких бомбардувальники, які є носіями ракет Х-101 або Х-555 дальністю польоту понад 5500 км, вийшли на бойовий курс.
Відповідно, одразу надходить оперативна інформація про те, що є висока ймовірність запуску ракет, у такому разі вмикається повітряна тривога.
Ще однією загрозою він назвав зліт літаків МіГ-31К. Мова йде про літак, який є носієм гіперзвукової ракети «Кинжал», яка теж могла бути застосована противником.
Тривога також оголошується, коли надходить інформація, що будуть застосовані зенітні ракети по наземних цілях, наприклад, С-300. Так само і з реактивними системами залпового вогню.
«Отже, повітряна тривога не завжди супроводжується завданням ударів та руйнуваннями», — зазначив речник Повітряних Сил ЗСУ.
Раніше у ЗСУ розповіли скільки носіїв з ракетами знаходиться в морі.
До слова, 26 жовтня, на Львівщині була загроза ракетних ударів, сигнали повітряної тривоги чотири рази сповіщали про небезпеку.