У звіті Європи дали сумний прогноз тривалості війни

Це випливає зі стратегічного національного огляду Франції до 2030 року, опублікованого на офіційному урядовому сайті

Війна в Україні може тривати ще 3-5 років Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на стратегічний національний огляд для Франції до 2030 року, опублікованому на сайті уряду.

Окрім активних бойових дій на території України, можливі нові наступальні операції Росії поблизу Європи - у Молдові, на Балканах і навіть проти держав-членів НАТО.

Європа має готуватися до "ризику великої війни в серці континенту", водночас визнаючи, що США не будуть активно залучені в регіональну безпеку.

"Найвищим ризиком є ситуація, за якої подібна агресія співпадатиме з масштабною операцією в іншому регіоні світу, що відверне американські сили", - йдеться в документі.

Водночас наголошується, що найнебезпечнішим сценарієм буде одночасна масштабна агресія Росії в Європі та в іншому регіоні світу, що відверне американські зусилля.

Головні завдання Франції на найближче десятиліття - це зміцнення матеріального і морального потенціалу країни, готовність протистояти дестабілізаційним діям на своїй території та посилення обороноздатності.

Для цього уряд планує суттєво збільшити фінансування сектору оборони, щоб переозброїти армію та підвищити стійкість країни в умовах війни високої інтенсивності.