Укаїнці отримують зайві рахунки за електроенергію: як діяти, щоб не платити зайве
Нарахування у знищених будинках
Українці найбільше скаржаться щодо нарахувань зруйнованих будинків чи квартир у яких ніхто не живе – навіть за регулярної подачі показань.
В енергокомпаніях запевняють: жодних проблем при своєчасному поданні показань виникати не повинно.
Однак, як пише "Мінфін", деякі енергокомпанії залишають за собою право проводити нарахування споживачам не на підставі показань лічильників, а за власною формулою. Для розв'язання питання потрібно звертатись у належні органи, щоб відстояти свої права.
Загалом за 2023 рік до НКРЕКУ надійшло 12 556 звернень від споживачів послуг електроенергії, а у 2024 (на 14 лютого) – вже 1259. Як уточнили у нацкомісії, більшість звернень була саме від фізосіб, а одні з головних тем – борги за електроенергію та порядок розрахунків за світло.
Найчастіша причина судових розглядів – невідповідність рахунків, виставлених постачальником, показниками споживання. Втім, нерідко судові суперечки щодо боргів ініціювали й самі енергетичні компанії.
Головне правило є незмінним для всіх – вчасно передавати дані з лічильників, тобто у період за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного дня.
«Це єдина дія, яку необхідно виконувати клієнту для отримання коректних рахунків. Якщо клієнт не передає свідчення у встановлені терміни, нарахування здійснюється за середньодобовим споживанням», – заявили у пресслужбі ДТЕК «Київські електромережі». Середньодобове споживання розраховується з урахуванням обсягу аналогічного періоду (наприклад, місяця) протягом року.
Читайте також: ЗМІ оприлюднили нові подробиці про підозрюваних у вбивстві українки в Німеччині
Втім, людям, чиї будинки було зруйновано, у ДТЕК «Київські електромережі» пропонують пройти окрему процедуру. Рекомендується
- зв'язатись з оператором системи розподілу (ОСР) через Центр обслуговування клієнтів або за допомогою електронних сервісів;
- надати довідку (копію) від ДСНС чи органів місцевого самоврядування про факт руйнування;
- після отримання підтверджуючої інформації оператор системи розподілу зробить коригування нарахованих обсягів електроенергії, згідно з останніми фактично зафіксованими показниками (без урахування нарахувань по середньому), та передає нові дані постачальнику електроенергії;
- постачальник на основі отриманих даних від ОСР скоригує