Україна готує евакуацію водіїв із заблокованих пунктів пропуску на кордоні з Польщею
Як вийти з блокади українським водіям пояснили у Мінінфраструктури
Україна розпочала процес евакуації водіїв вантажівок, які застрягли на кордоні через страйк польських протестувальників. Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
Мінінфраструктури вже почало збір інформації для евакуації українських водіїв. Наразі доступна форма, заповнивши яку водії зможуть покинути чергу.
«Ініціюємо створення моніторингової групи з боку Європейського Союзу на кордоні. Пропонуємо європейським колегам фіксувати офіційно ту ситуацію, яка відбувається перед пунктами пропуску. Чи пропускаються небезпечні вантажі, яким чином перетинає кордон гуманітарна допомога, а головне – в яких умовах вже більше двох тижнів перебувають наші водії.Офіційний лист з такою пропозицією направили. Очікуємо відповідь. Зі свого боку, ми розпочали збір даних для евакуації наших водіїв. У нас вже вичерпався час на погодження компромісів. Зараз наші водії при мінусовій температурі потерпають від дій кількох людей, що заблокували кордон за згоди місцевої влади. Ми кілька разів порушували питання на робочому та офіційних рівнях щодо харчування, чергування швидких, пожежних машин, належних санітарних умов – цього всього немає. Натомість і надалі бачимо повідомлення про погодження продовження протесту з боку місцевої влади», - йдеться у повідомленні
Сергій Деркач повідомив, що Україна починає вивозити всіх, хто висловить таке бажання.
Пропонується форма для заповнення про евакуацію, поширюємо її серед водіїв та перевізників.
«За останні три тижні питання блокади порушувалось на всіх можливих рівнях, десятки листів, зустрічей. Ми запропонували низку компромісів, польський уряд та Єврокомісія їх знають. Але домовитись про щось можливо лише тоді, коли є бажання домовлятись, а не лише бажання блокувати кордон», - додав Деркач.
Так, від 6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізникипочали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску «Краківець-Корчова», «Ягодин-Дорохуськ» та «Рава-Руська-Хребене».
Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади руху вантажівок долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, щоб повернули дозволи на комерційні перевезення для України.
Читайте також: польські перевізники оголосили термін блокади на кордоні з Україною
Учасники блокади попередньо заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.