Україна збільшить кількість призовників, але не зможе забезпечити якісну підготовку

Більшість нових військовослужбовців будуть погано підготовленими

Військові нарікають на незадовільну підготовку нових військовослужбовців. Але в умовах наступу Росії ці постійні скарги нагадують, що нещодавно ухвалений закон про мобілізацію, покликаний розширити коло призовників, є лише одним із кроків у розв'язанні кадрових проблем армії.

Закон, який дозволяє ув’язненим приєднатися до армії в обмін на шанс на умовно-дострокове звільнення, копіює російську тактику, яка забезпечила тисячі нових бійців, але, крім того, випускає особливо небезпечних злочинців назад у суспільство.

Звідки б не прибували нові солдати, українські польові командири кажуть, що через недостатню підготовку їм часто доводиться тижнями навчати їх базовим навичкам, наприклад, стрільбі.

“У нас були хлопці, які навіть не знали, як розбирати і збирати зброю”, – сказав 28-річний заступник командира батальйону 93-ї механізованої бригади, якого The Washington Post погодився ідентифікувати за позивним Шмідт, згідно з українським військовим протоколом.

Шмідт розповів, що перший тиждень він провів з солдатами, переведеними з тилових постів, просто стежачи за тим, щоб кожен з них щодня вистрілював щонайменше одну коробку набоїв – близько 1500 пострілів – перед тим, як переходити до складних завдань. За кілька тижнів ці солдати можуть опинитися в боях біля міста Часів Яр, де російські війська просуваються вперед.

“Ми просто витрачаємо багато часу на базову підготовку, – сказав Шмідт, додавши: – Якщо, не дай Боже, ми не впораємося з цим завданням, ми просто втрачаємо час: “Якщо, не дай Боже, буде прорив під Часів Яром, і ми отримаємо нову піхоту, яка не знає елементарних речей, їх відправлять туди просто вмирати”.

Для того, аби на полі бою було чимбільше осіб, Олександр Сирський перевів людей, які раніше служили на таких роботах, як охорона мостів та іншої інфраструктури далеко від зони бойових дій, до бригад, що беруть участь у найзапекліших боях.

Цей крок був частково спрямований на те, щоб зменшити кількість чоловіків, які підлягають призову в армію – питання, яке є політично небезпечним для Зеленського. Попередник Сирського, генерал Валерій Залужний, пропонував призвати близько 500 000 осіб – цифру, яку Зеленський публічно відкинув, заявивши, що йому не надали доказів того, що це необхідно, і що Україна матиме фінансові труднощі з виплатою зарплат такій кількості нових солдатів.

Командири фронтових підрозділів зауважують, що військовослужбовців погано підготовлені, попри те, що багато з них служили в армії з початку російського вторгнення понад два роки тому, хоча і далеко від поля бою.

“У навчальних центрах немає гранат для метання, і в навчальному центрі немає боєприпасів для гранатометів”, – сказав офіцер, який говорив на умовах анонімності, оскільки він не був уповноважений робити це публічно. “У цьому і є проблема”.

Читайте також: Уряд визначить перелік професій і посад для бронювання

“У нас немає належної системи підготовки”, – продовжив офіцер, додавши, що Україна потребує, щоб її інструктори навчалися у тренерів НАТО, щоб скоротити стандартну двомісячну базову підготовку до одного місяця.