Українські енергетики показали, як виглядає підстанція, яка зазнала більше 20 ракетних атак (ФОТО/ВІДЕО)
За словами енергетиків, в них роботи вистачить на декілька років
Працівники «Укренерго» наслідки російських прильотів на одному з об'єктів НЕК «Укренерго». Підстанція, яка забезпечує енергоживлення понад шести мільйонів споживачів в кількох містах центрального регіону пережила понад 20 російських атак.
Загарбники з жовтня понад 24 рази атакували цей енергооб'єкт. В цілях безпеки, ми не розкриваємо, куди саме відкрили доступ.
Про це розповів член правління «Укренерго» Олексій Брехт.
''Сюди прилетіло дев'ять ракет, фактично всі відомі номенклатури, яка є в країни агресора. Також було зафіксовано 14 прильотів дронів-камікадзе'', – каже Брехт.
10 жовтня 2022 року рф розпочала атаки на об'єкти критичної інфраструктури України. У всіх областях почали вимикати світло. Тільки за одну добу було пошкоджено 30% енергетичної інфраструктури України.
''За 4,5 місяця 255 ракет та дронів влучили по об'єктах енергетичної інфраструктури. З них 214 – по об’єктах високовольтної мережі «Укренерго», – додав Олексій Брехт.
За словами енергетиків, в них роботи вистачить на декілька років.
Фото: Обозреватель
''До прикладу, щоб відновити трансформатор треба не один місяць. Його потрібно замовити та вже потім виготовляти індивідуально'', – пояснюють енергетики.
Ремонти ускладнюють також постійні атаки окупантів. Працівники підстанції кажуть, що доводиться постійно ховатись, адже вони знаходяться ''під ворожим прицілом''.
Ситуація в енергетиці
Останні 19 днів в Україні немає дефіциту електроенергії. Це пов'язано з кількома факторами – титанічна робота енергетиків, погода та навіть природа.
''Завдяки тому, що зараз стало тепліше і в нас є повноводдя на річках – дефіциту немає. За умови, що це продовжиться і не буде таких обстрілів – електрика буде для всіх'', – розповів член наглядової ради НЕК «Укренерго» Юрій Бойко.
Якщо все складеться – Україна зможе навіть відновити експорт електроенергії в Європу, вважає він.
«Питання експорту розглядається, мало того, я думаю, що воно буде прийнято. Тут річ не в тому, коли він розпочнеться, а які будуть передумови. Уряд вважає, що в першу чергу має бути забезпечений внутрішній споживач безперебійною електроенергією. В такому випадку можна підіймати питання експорту», – зазначив член наглядової ради в розмові з журналістами.
За словами Бойка, у період з липня по 10 жовтня експорт приніс 6 млрд грн.
«Але зараз у нас є умова – треба забезпечити подачу елекроенергії в Одеський регіон. Я думаю, після цього, можна розблоковувати питання відновлення експорту», – додав він.