Український бізнес перебирається до Польщі
Українці планують надовго пов'язати своє життя з Польщею
Українці активно відкривають бізнес у Польщі — з початку війни заснували близько 10 тисяч підприємств.
Про це інформує «Business Insider».
За даними Польського економічного інституту, українці у вересні зареєстрували 8,5 % підприємств у Польщі, а їхня частка за рік склала 5 %.
З 1 березня відкрилося 9829 українських компаній, з початку року — 10207. 41 % цих підприємств були засновані українськими жінками.
Експерти приходять до висновку, що все більше українців планують тривалий час жити в Польщі. Українці ідеально вписуються в сектори, де відчувається дефіцит робочих рук: будівництво, IT, логістика.
«Кількість нових компаній, заснованих вихідцями з України, зростає, і це різке зростання. У січні їх було 188, а у вересні їх було цілих 2273. Дані за вересень мають вирішальне значення, оскільки показують, що тенденція зберігається. Можна припустити, що якщо хтось залишився в Польщі до вересня, потім відправив сюди своїх дітей в школу, то це важливе рішення про дім», — пояснює керівник групи економічного прогнозування Польського економічного інституту Катажина Дембковська.
Якщо додати до цього рішення про створення компанії, то воно свідчить про те, що ці українці планують довше пов’язувати своє життя з Польщею, зазначає експерт.
Аналітики помітили, що українці знайшли «золоту жилу» в тих областях, де в Польщі найбільший дефіцит робочих рук.
Серед нових українських компаній найбільше проводяться такі напрямки діяльності:
- будівництво (будівельно-оздоблювальні роботи) — 24 %;
- інформаційно-комунікаційні (програмування та ІТ-консалтинг) — 16 %;
- послуги — 14 %;
- оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів, у тому числі мотоциклів — 9 %;
- управління транспортом і складом (таксі, вантажні перевезення) — 7 %;
- професійна, наукова і технічна діяльність — 5 %;
За останніми офіційними даними Міністерства праці та соціальної політики, 420 000 осіб вже знайшли офіційну роботу з близько 540 000 українців працездатного віку (80 %), які звернулися за отриманням статусу тимчасового захисту в Польщі.