Український десант зірвав плани росіян під Покровськом, -звіт ISW

Спецпризначенці здійснили успішну повітряну операцію в районах, які ворог вважав "захопленими", що має важливе значення для української логістики.

Незважаючи на активні штурми російських окупантів у районі Покровська на Донеччині, українські захисники утримують ключові позиції, а успішна повітряна десантна операція ЗСУ зірвала ворожі плани. Про це повідомляється у новому звіті Інституту вивчення війни.

Згідно з геолокаційними кадрами, оприлюдненими 31 жовтня та 1 листопада, російські війська справді просунулися у центральну та південно-східну частини міста Покровська. Російська пропаганда заявляє про "поглиблення в центр" та просування в напрямку населеного пункту Котлине.

Водночас, українські військові підтверджують складність ситуації, зокрема щодо постачання, але наголошують, що росіяни поки не змогли перерізати українські шляхи сполучення.

Нові геолокаційні кадри свідчать, що українські захисники не тільки утримують свої позиції, але й подекуди просунулися в центрі Родинського — у районах, які ворог раніше вважав "під контролем".

Ключовим моментом стала повітряна десантна операція, яку українські військові здійснили 31 жовтня на захід від Покровська.

Як повідомили джерела ISW у Головному управлінні розвідки та 7-й корпус швидкого реагування Десантно-штурмових військ, висадка пройшла успішно. У спецоперації брали участь кілька гелікоптерів (зокрема, зафіксовано UH-60 Black Hawk), які висадили підрозділи спецпризначенців у районах, які раніше росіяни заявляли як повністю захоплені.

У ГУР наголосили, що ці території мають важливе значення для української логістики на Покровському напрямку.

Навіть російські воєнні блогери, які визнали факт операції, висловили здивування, що українським гвинтокрилам вдалося діяти без втрат у зоні, насиченій російськими дронами. Це, на думку ISW та експертів, ставить під сумнів ефективність російської системи ППО на цій ділянці фронту.