Українців попереджають про небезпеку фруктів та овочів придбаних у супермаркетах, які можуть бути «із сюрпризом» (ФОТО)

Ceratitis capitata входить до групи найнебезпечніших шкідників

У Львівській обласній фітосанітарній лабораторії закликають бути пильними при купівлі таких фруктів та овочів, як апельсини, мандарини, авокадо, хурма, інжир, банан, лимон, полуниця, гранат, абрикос, слива, черешня, виноград, фінік, томат, баклажан, перець, а також більш ніж 70 видів інших рослин на ринках та в супермаркетах!

Адже вони можуть бути із сюрпризом: із личинками карантинного, відсутнього на території нашої країни шкідника - Середземноморської плодової мухи — Ceratitis capitata Wied.

Звертайте увагу на зовнішній вигляд плодів, на наявність маслянистих плямочок та місць проколів яйцекладом мухи. Розрізавши такі плоди, всередині можна виявити кремово-білих личинок середземноморської плодової мухи, які є напівпрозорими, завдовжки 7-10 мм.

Імаго середземноморської плодової мухи за розмірами дещо менше ніж звичайна домашня муха, має специфічне забарвлення. Самки відкладають до 20 яєць під шкірку дозріваючих плодів, проколюючи її яйцекладом. Личинки, які відродились з яєць, через 1-2 дні проникають в м’якоть плоду, де живляться 2-3 тижні. При цьому пошкоджені плоди передчасно дозрівають і опадають.

Ceratitis capitata вражає практично весь урожай фруктових дерев та входить до групи найнебезпечніших шкідників майже в усіх країнах, де вона може акліматизуватись.

При міжнародній торгівлі шкідник розповсюджується з плодами (яйця, імаго, личинки) та садивним матеріалом рослин-живителів (пупарії на коренях рослин з ґрунтом) з регіонів поширення.

При виявленні личинок або імаго шкідників у плодах цитрусових чи інших плодах, звертайтеся у ДУ "Львівська обласна фітосанітарна лабораторія".