Увага! Де не можна ходити в ліс, а де — купатися: список обмежень по регіонах
На Львівщині мінімум обмежень
Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна, туристичний сезон у розпалі. Українці шукають будь-які шляхи відволіктися від стресу та ненадовго перепочити від роботи. Особливо популярними цього року стали походи до лісу та відпочинок біля водойм, однак не в усіх регіонах це безпечно і дозволено.
Як пише «Оbozrevatel», у Держтуризмі наголошують, що потрібно вивчити рекомендації місцевої адміністрації перед тим, як планувати вікенд. На сайті розмістили загальні правила для кожної області.
У Києві та Київській області заборонений будь-який відпочинок у лісі та інших зелених зонах поза межами житлових масивів.
На Черкащині також заборонені походи до лісу, але частково дозволено відпочивати біля водойм, які визначила ВА.
На Волині категорично не рекомендують відвідувати ліси, оскільки область межує з білоруссю. Такі ж правила щодо прогулянок у лісі діють і на Полтавщині, однак в області дозволено купатися, хоч і без плавзасобів.
На Львівщині купатися дозволено тільки на тих пляжах, що перевірені та рекомендовані ДСНС. Щодо прогулянок по лісу, то вони дозволені, однак заборонено в’їжджати в нього на легковому транспорті, якщо масивом не пролягає транзитний шлях.
На Закарпатті існують обмеження тільки щодо прогулянок у частині Ужанського національного парку та Карпатського біосферного заповідника.
На Івано-Франківщині дозволено все, окрім поїздок у ліс на джипах, квадроциклах, баггі та мотоциклах на території курорту Буковель.
На Тернопільщині нових заборон не введено — можна відвідувати водойми та ліси, проте не розпалювати в них багаття.
На Вінниччині заборонені прогулянки лісом, проте можна насолодитися відпочинком на водоймах, які не дислокуються біля об'єктів критичної інфраструктури, а також у прикордонній зоні.
У Рівненській області віднедавна можна без перепон ходити до лісу по ягоди і гриби. Серед рекомендацій — не відвідувати північні частини в шести територіальних громадах: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.
У Житомирській області дозволено збір ягід, грибів та лікарських рослин у лісах, окрім територій, які знаходяться в 20-ти кілометрах від лінії державного кордону України. Водойми, які знаходяться поруч об’єктів критичної інфраструктури — закриті для відпочиваючих. Місцева ВА не радить влаштовувати відпочинок в містах, які були окуповані.
У Хмельницькій області суворих обмежень немає. Українців просять тільки не розводити багаття в лісі та не в’їжджати туди на будь-якому транспорті, окрім велосипедів.
Щодо інших регіонів України — інформації немає.
Як повідомлялося, у частині Волинської області повністю заборонено відвідування лісів.