УВАГА, КИШЕНЬКОВІ КРАДІЖКИ!

Кишенькові крадіжки є одним з найпоширеніших видів злочинів. Щоб вберегтися від них треба

знати основні прийоми, якими користуються злодії. На базарах, зловмисники часто обкрадають свою жертву, коли та здійснює покупку. В цей час увага людини сконцентрована на тій речі, яку вона купує, а кишені та сумки залишаються поза увагою. Пам’ятайте: кишенькові крадії ретельно вибирають жертву, тому не тримайте всі гроші разом. Краще розділити їх на кілька частин, щоб, розплачуючись за малоцінну покупку, не показати, яку суму Ви маєте насправді. Не залишайте свої речі – сумки, барсетки, пакети – без нагляду навіть на хвилину.

У переповненому громадському транспорті кишенькові злодії використовують так званий метод “буферу”. Двоє зловмисників стають між жертвою і починають спілкуватися, активно жестикулюючи при цьому руками. В якийсь момент пасажир втрачає пильність і його обкрадають. Злодії обирають жертву серед неуважних людей. Інколи вони своєю «майстерністю» примудряються розстібнути людині “блискавку” на куртці, гудзики на піджаку, викрасти гроші з її внутрішньої кишені, а потім застібнути цей одяг назад, щоб жертва відразу не здогадувалася, що її обікрали і кишенькові злодії мали час вийти з автобуса.

Часто зловмисники орудують при посадці пасажирів в громадський транспорт, коли виникає штовханина. Як правило, вони роблять вигляд, що також намагаються зайти в переповнений автобус(маршрутку), а самі тим часом нишпорять по кишенях та сумках пасажирів. Не кладіть гаманці та мобільні телефони просто в пакети, а також кишені – задні, бокові, накладні. Для безпечнішого їх зберігання правоохоронці радять носити їх у внутрішні або так звані «потаємні» кишені. Уважно слідкуйте за тим, щоб Ваша сумка була ретельно застібнута.

Не давайте дітям у користування дорогі мобільні телефони та планшети, цим Ви наражаєте свою дитину на те, що вона може стати жертвою кишенькових злочинців, а в гіршому випадку ще й грабіжників.

Не варто думати, що зловмисники обкрадають тільки дорого одягнутих людей. Стати їх жертвою можуть і ті, хто одягається скромно. Дуже рідко “карманники” повертають викрадені документи та інші речі, що не становлять для них жодної цінності. Як правило, вони просто викидають їх. Загалом, середній вік кишенькового злодія – близько 25-30 років. Також іноді цим займаються діти з неблагополучних сімей. Буває, що серед зловмисників трапляються і небідні люди, що крадуть або заради відчуття ризику, або задля легкого заробітку.

Тож не будьте легковажними до зберігання своїх речей, а знаходячись серед скупчення людей, слід подвоїти увагу, міцно притиснути свої речі, бути пильними та обережними.

А у випадку коли Ви вже стали жертвою кишенькового злодія, негайно звертайтесь на оперативну лінію «102».