Увага! На популярному курорті тепер можуть вимагати перепустки: що це означає для туристів
Як такі перепустки отримати та за яких умов можуть вимагати
Цього літа туристам для відвідування деяких територій на популярній туристичній локації, Шацьких озерах потрібно буде оформляти перепустки. Дозволи видаватиме підрозділ прикордонної служби. Про це у коментарі РБК-Україна розповів секретар Шацької селищної ради Богдан Тимошук.
Шацькі озера на півночі Волинської області – популярна туристична локація навіть під час війни. Через близькість до кордону з Білоруссю у цьому році там запроваджують нові правила.
Для перебування у 5-кілометровій смузі поблизу кордону мешканцям і туристам треба буде мати спеціальні перепустки, які видають прикордонники.
«Прикордонники сьогодні хочуть більше контролювати прикордоння з метою безпеки і охорони державного кордону. Є постанова №1147, яка визначає 5-кілометрову смугу, де передбачений посилений режим контролю», – пояснює Богдан Тимошук.
Він додає, що населені пункти і місця масового відпочинку не відносяться до прикордонної смуги і прикордонники не мають там повноважень на перевірку документів. Тож туристам там перепустки не потрібні.
На початку квітня з'явилася інформація, що власники баз відпочинку будуть зобов'язані передавати списки своїх гостей, але вона не відповідає дійсності, каже секретар селищної ради.
«Така ідея звучала на одній з нарад прикордонників і новина »полетіла«. Цю інформацію вже спростували. Тому що основне завдання прикордонників – охорона кордону, а не перевірка туристів у місцях масового відпочинку. Ще маємо проінформувати відпочивальників і жителів, яка ситуація з прикордонною смугою і що власники баз не будуть подавати ніяких документів своїх гостей», – зауважує увагу він.
Між тим, туристам доведеться зважати на нові правила перебування на деяких територіях, інакше їх штрафуватимуть.
«У нас є екскурсії, які проходять лісовими стежками, що знаходяться у 5-кілометровій смузі. Якщо людина буде перебувати у 5 кілометрах до державного кордону і натрапить на наряд прикордонників, то виникнуть питання – можливо, треба буде показати документи чи екскурсоводи повинні будуть пояснити, що це за люди. Але наші підприємці, які надають послуги екскурсій, вже зараз розробляють інші маршрути, які не будуть перетинати 5-кілометрову смугу, й потреби у перепустках не буде», – звертає увагу секретар селищної ради.
За його словами, магістральні дороги, як і місця масового відпочинку, не відносяться до прикордонної смуги.
«Якщо люди рухаються магістральними дорогами і їдуть до населеного пункту – умовно, село Світязь або село Гаївка, де озеро Пісочне, або урочище Гряда чи інші локації – їх ніхто навіть зупиняти і перевіряти не буде», – каже Богдан Тимошук.
Він пояснює: основний акцент нових правил стосується того, щоби забезпечити максимальну безпеку поблизу прикордоння.
«А наші основні локації знаходяться за 20-30 кілометрів від кордону. Тільки озеро Пісочне знаходиться у прикордонній смузі, але там місця масового відпочинку», – додає секретар.
якщо людина піде по гриби за населеним пунктом у 5-кілометровій смузі, то повинна мати перепустку, оформлену прикордонним підрозділом.
«У нас уже є запити від людей з інших міст, які мають тут бази відпочинку, їхніх друзів, хто любить рибалити, щоб ми допомогли оформити перепустки. Бо є такі озера у 5-кілометровій смузі, які досить цікаві для наших туристів-рибалок. Дозвіл готується упродовж 10 робочих днів», – розповідає він.
Яким чином отримати перепустку
Потрібно звернутися до прикордонного підрозділу, щоб отримати перепустку. Видача дозволів здійснюється 6-м прикордонним загоном у Волинській області.
«Треба написати заяву, ми допомагаємо в цьому, надати копії паспорта, коду. Перепустки прикордонний підрозділ надсилає за адресою, яку особа вкаже в заяві. Проживаючи у місті Луцьку, можна надіслати електронною поштою пакет документів і отримати перепустку або на свою елетронну пошту, або на поштову адресу за місцем проживання і тоді їхати спокійно у червні-липні до Світязя чи іншого місця», – пояснює Богдан Тимошук.
Яка відповідальність передбачена за порушення
В разі, якщо людина буде у прикордонній смузі без перепуски, це вважатиметься правопорушенням і доведеться сплатити штраф близько 800 грн.
Додамо, що ще 2 квітня Шацька селищна рада на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомила, що які приїдуть відпочити на Шацькі озера, не потрібна перепустка від прикордонників відповідно до нещодавніх змін.
Щодо внесених змін до постанови Кабінету Міністрів України №1147, які стосуються видачі дозволів на в’їзд, перебування, проживання у п’ятикілометровій зоні від державного кордону, то відпочивальники можуть бути спокійні.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1147, населені пункти та місця масового відпочинку не входять до прикордонної смуги.
Тому туристу, який прибуде на відпочинок до Шацької громади, не потрібна перепустка. Але якщо турист захоче прогулятися лісовими масивами Шацького краю, розташованими за межами населеного пункту, то йому необхідно буде виготовити дозвіл на перебування в прикордонній смузі.
Читайте також: Мешканці сіл на Львівщині виступили проти оформлення спеціальних дозволів: що відомо (ВІДЕО)
Загалом всі відпочинкові локації знаходяться в населених пунктах, тому до туристів заходи, визначені згаданою постановою, застосовуватись не будуть.