Увірвався терпець. На Прикарпатті селяни перекрили дорогу через відсутність ремонту (фото)
У селі Озеряни, що на Тлумаччині, Івано-Франківської області, люди перекрили дорогу Р-20 «Тлумач–Городенка». Цей автошлях з’єднує Івано-Франківськ та Городенку. Мешканці вимагають ремонту доріг місцевого значення, пише «Суспільне Карпати».
На протест вийшли близько 30 мешканців сіл Озеряни, Жуків, Яківка, Хотимир та селища Обертин. Перекриття розпочали опівдні.
Один із протестувальників Михайло каже, що люди вже три роки просять відремонтувати дорогу у цих селах.
«Дістало, накипіло. Зараз вже пізно латати дорогу, зараз вже треба будувати нову дорогу. Те, що нам обіцяли, нічого не зробили. Обіцяли зрізати горбики, але того не виконали. Позаминулого року обіцяли, що зроблять. Нам з року в рік обіцяють. Будемо тут, поки не заїде техніка, поки не буде капітального ремонту. Там — бездоріжжя. Вчора їхав рейсовий автобус, то в нього відірвало колесо. Ямковий ремонт немає сенсу робити, це — гроші на вітер», — говорить протестувальник.
[gallery link=«file» ids=«285005,285006,285004»]
Голова Обертинської громади Віктор Хамут розповідає, що дорога «Озеряни–Рожнів» є в проєкті для ремонту на цей рік. Проте ремонтні роботи починатимуть з боку Рожнева.
«Поки дійдуть сюди, то треба багато часу. Є надія, що, якщо складається проєктно-кошторисна документація, то дорогу будують. Ці ямкові ремонти, вони буквально на кілька місяців. Щоб побудувати кілометр дороги, це є приблизно 12 мільйонів. Від Озерян до Обертина — 15 км. Тому, аби побудувати за власні кошти, треба 180 мільйонів у бюджеті. Це є дуже велика цифра для місцевого бюджету», — говорить Віктор Хамут.
Автошлях перебуває на балансі ДП «Дороги Прикарпаття». За словами голови Обертинської громади, була обіцянка, що через 2–3 тижні сюди приїде техніка, аби порівняти дорогу і зрівняти глибокі ями. Та про капітальний ремонт мови не було.
Водій Володимир Вакулин розповів, що дорогу перекривали приблизно чотири роки тому. Тоді, каже, чиновник з Івано-Франківська пообіцяв, що автошлях відремонтують.
«Ну тих 100 метрів зробили і все. Оця ділянка, десь півтора кілометра, то тут найгірше. Це вже десятиріччя все тягнеться. Стає все гірше і гірше. Ця ділянка взагалі не ремонтувалася, бо це ніби відрізок села, а сільрада не має права, напевно, не має грошей. А держава нічого не робить зовсім. Дорога — напружена. Ями такі, що зачіпає машину знизу, втрачається бензин, час», — сказав чоловік.
Час від часу люди пропускають автомобілі — приблизно раз у 20 хвилин дають можливість проїхати трьом машинам з однієї та іншої сторони. Про обидва боки пішохідного переходу, яким ходять протестувальники, утворилися затори із вантажівками, рейсовими автобусами та легковиками.