В ISW, після зустрічі путіна та лукашенка, оцінили ймовірність участі білорусі у війни

Участь у війні малоймовірна

Аналітики американського Інституту вивчення війни вважають, що безпосередня участь сусідньої Білорусі у війні проти України малоймовірна. Про це йдеться у звіті ISW.

Олександр Лукашенко, швидше за все, відмовив Володимиру Путіну в подальших інтеграційних поступках.

Під час зустрічі в Мінську 19 грудня вони утрималися від обговорення війни в Україні. При цьому в Мінську заявили, мовляв, зіткнулися з «західною загрозою». За словами Лукашенка, Москва надасть комплекси ППО С-400 та комплекси «Іскандер».

«Лукашенко використовує риторику захисту білоруських кордонів від Заходу і НАТО, намагаючись уникнути участі в російському вторгненні в Україну. »Президент« Білорусі також використовував подібні натяки на можливе розміщення ядерної зброї в Білорусі 17 лютого в контексті заявленої агресії заходу», - йдеться в повідомленні.

Путін запропонував розглянути можливість навчання білоруських льотчиків застосуванню «боєприпасів зі спеціальними боєголовками». Він заявив, що сторони також обговорювали формування оборонного простору. Щобільше - диктатор наголосив, що «Росія не зацікавлена нікого поглинати», коли йдеться про Білорусь.

«Олександр Лукашенко не пішов на втягування Білорусі у війну проти України. Адже, наголошують вони, у цьому випадку йому довелося б змінити риторику», - пишуть аналітики

В ISW вважають, що Олександр Лукашенко не пішов на втягування Білорусі у війну проти України. 

Нагадаємо, про що говорили путін і лукашенко.