У МЗС повідомили, що робити українцям, які перебувають в Казахстані (ФОТО, ВІДЕО)
Міністерство закордонних справ України уважно стежить за розвитком подій в Казахстані, а посольство готове у цілодобовому режимі допомагати українцям, які на цей час залишаються в країні.
Про це повідомив речник міністерства закордонних справ Олег Ніколенко, пише «Європейська правда».
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба доручив відповідним підрозділам дипломатичної служби зосередитися на захисті інтересів українських громадян в охопленому протестами Казахстані. Задля цього Посольство України в столиці Нур-Султані перейшло на цілодобовий режим роботи.
У МЗС України повідомили, що зараз ключовий пріоритет — безпека українців, які перебувають в Казахстані.
У разі загрози життю чи безпеці, громадяни України можуть звернутися по допомогу до Посольства в Нур-Султані за номером телефону: +7 705 755 66 10 або написати на електронну пошту: emb_kz@mfa.gov.ua.
У відомстві зазначили, що ситуація в Казахстані ускладнюється введенням надзвичайного стану, нестабільною роботою мобільного зв’язку та Інтернету. Частково обмежено рух регіонального пасажирського транспорту, суттєво затримуються або скасовуються міжнародні авіарейси.
Через це вчора ввечері, 5 січня, група українських громадян не змогла вилетіти рейсом Алмати–Київ через призупинення роботи аеропорту.
У пресслужбі МЗС зазначили, що дипломати допомогли українцям із пошуком місць для ночівлі. Нині посольство з’ясовує із адміністрацією аеропорту та авіакомпанією можливість здійснення зазначеного рейсу і підтримує зв’язок із пасажирами.
«За інформацією МЗС, аеропорт Нур-Султана працює в штатному режимі. Сьогодні планується рейс до Києва. Очікуємо від казахстанської влади неухильного забезпечення безпеки громадян України, надання їм повного сприяння, зокрема і тим українцям, які воліють залишити територію Казахстану», — зазначили в українському відомстві.
Також МЗС закликало українців в Казахстані уникати місць масових заходів, насамперед у великих містах, бути обережними, а також зареєструватися в електронній системі «ДРУГ», щоб дипломати могли вчасно надати допомогу.
У відомстві додали «Українська держава своїх громадян не залишить напризволяще».
Нагадаємо, від 2 січня на заході Казахстану відбуваються «газові» протести. Масові акції розпочалися у місті Жанаозені після стрибка цін на скраплений газ, яким заправляють більшість автомобілів у регіоні.
Після того як протести почали охоплювати інші міста, поліція посилила заходи безпеки, почастішали затримання активістів та представників ЗМІ. Уранці 5 січня уряд Казахстану відправили у відставку. 5 січня президент Казахстану оголосив режим надзвичайного стану у столиці Нур-Султані. У середу було захоплено і розграбовано низку органів влади та інфраструктурних об'єктів в Алмати, повідомляють про загиблих. Інтернет та телефонний зв’язок у країні функціонує зі значними перебоями.
Станом на ранок 6 січня стягнуті війська провели «зачистку» Алмати. За даними очевидців, використовувалася зброя.