У НБУ розповіли, як працюватиме банківська система, у разі запровадження воєнного стану

Як йдеться на сайті «ТСН», керівництво регулятора вважає, що причин для паніки немає. У Національному банку переконують, що у разі запровадження в Україні воєнного стану це не вплине на роботу банківської системи. Про це голова НБУ Яків Смолій сказав під час позачергової зустрічі з топ-менеджерами 40 найбільших банків.

«Національний банк не бачить ризиків для безперебійної роботи банківського сектору у разі запровадження воєнного стану. Ліквідність банківського сектору становить близько 75 мільярдів гривень, що є достатнім для його належного і безперебійного функціонування», — запевнив Смолій.

Голова НБУ зазначив, що регулятор не має підстав для запровадження адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках.

«За необхідності банки можуть користуватися, як і раніше, стандартними інструментами підтримки ліквідності та інструментом екстреної підтримки ліквідності ELA. Також, ми продовжуємо уважно стежити за розвитком ситуації на валютному ринку та готові здійснювати валютні інтервенції, у разі потреби, щоб не допускати різких »стрибків« курсу під тиском психологічних чинників. Національний банк має для цього достатньо ресурсів та інструментів. Наразі, обсяг міжнародних резервів сягає 17,8 мільярда доларів», — зауважив Смолій.

Топ-менеджери банків запевнили, що, як і раніше, забезпечуватимуть безперебійне проведення платежів, інкасації та поповнення банкоматних і термінальних мереж.

Один з учасників позачергової зустрічі в НБУ розповів «Інтерфаксу-Україна», що регулятор попросив банки наповнити банкомати готівкою, щоб задовольнити можливе збільшення попиту населення на готівку, у зв’язку з очікуваним введенням воєнного стану.

«НБУ попросив банки вжити заходів для безперебійного наповнення готівкою банкоматів і пообіцяв, у разі необхідності, підтримати банки рефінансуванням», — сказав співрозмовник.

Нагадаємо, воєнний стан може запровадити Верховна Рада, яка збереться на позачергове засідання сьогодні, 26 листопада, о 16:00 год. Перед цим ідею введення воєнного стану підтримали на засіданнях військового кабінету та РНБО. Це викликано агресією Росії проти України.

Напередодні поблизу Керченської протоки російські силовики нахабно пішли на таран, обстріляли і захопили три українські судна: «Яни Капу», «Нікополь» і «Бердянськ», полонивши 23 українських моряків, серед яких є двоє тяжкопоранених. Загалом поранених може бути до шести. Українські судна намагалися пройти Керченську протоку і потрапити на українську базу в акваторії Азовського моря. Але росіяни, попри усі міжнародні угоди, не дозволили цього зробити.

Через агресію Росії у Керченській протоці, Збройні сили України приведено у повну бойову готовність. Рада національної безпеки й оборони, яка зібралася у Києві минулої ночі, запропонувала запровадити воєнний стан на 60 діб. Щоб це рішення набрало сили, його має підтримати Верховна Рада.

Президент Петро Порошенко уже заявив, що запровадження воєнного стану не є оголошенням війни, не передбачатиме мобілізації чи обмеження конституційних прав та свобод.