В Раді пояснили, як буде проходити «смарт-мобілізація»
Українців запевняють, що "воєнкоми" не будуть вистрибувати зі смартфона з повісткою
Запровадження «смарт-мобілізації» на хвилі цифровізації викликало чимало питань у громадськості. Що вона собою являє та чим відрізняється пояснив в коментарі «Телеграфу» член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.
Зокрема зміни передбачаються те, що раніше створена система запрацює на повну. У військовозобов'язаних з'явиться більше можливостей для внесення даних онлайн.
Проте, за словами Веніславського наразі, немає сенсу вважати, що мобілізація здійснюватиметься в електронному вигляді. «Смарт-мобілізація», як він зазначив, більшою мірою передбачає, що закон України про Єдиний електронний реєстр військовозобов'язаних та призовників, ухвалений ще у 2017-му році, запрацює на повну потужність.
У громадян буде інтерактивний доступ до своїх персональних даних в електронному кабінеті. Де можна буде вказати інформацію про освіту, сімейний стан, стан здоров'я, професію, а також обрати потенційно цікаву військово-облікову спеціальність, за якою він хотів би служити. Також — деякі процедури в рамках проходження військово-облікової комісії в форматі черги.
Читайте також: голова Міноборони Рустем Умєров підписав Наказ про затвердження Концепції військової кадрової політики до 2028 року.
«Ці зміни направлені на те, щоб зробити процес максимально комфортним і зручним для військовозобов'язаного, враховувати побажання щодо спеціальності і місця служби. Але це виключно інтерактивний формат подачі документів і актуалізація інформації. Сама ж система мобілізації залишається такою, як вона є», — зауважив Веніславський.