В Україні можуть скасувати мінімальну зарплату: причина

Збираються кардинально оновити Трудовий кодекс, якому вже пів століття

В Україні може бути скасована мінімальна зарплата. Якщо не всюди, то принаймні у деяких галузях. Це розв’яже руки бізнесу і допоможе відкрити нові робочі місця. Крім того, влада має намір внести кардинальні зміни до Трудового кодексу, якому вже півстоліття.

Збираються в Україні й кардинально оновити Трудовий кодекс, якому вже пів століття.

Як пояснює радник президента з економічних питань Олександр Роднянський, такі екстрені заходи допоможуть економіці оговтатися після війни, пише «Today».

«У нас є серйозні проблеми з нашим трудовим кодексом, розробленим у 1970-х роках, який необхідно переглянути», — каже радник.

По суті, Трудовий кодекс, за яким зараз живе Україна, писався в інший час та для іншої суспільно-економічної формації. Тоді в СРСР панувала планова економіка, і такі поняття як конкуренція, безробіття та ринок були не більш ніж абстрактними атрибутами західного способу життя і виробництва. Тепер же будь-якому підприємству, щоби вижити і досягти благополуччя, потрібно пройти крізь сито конкурентної боротьби, завоювати ринок та відсіяти малоефективних працівників. Природно, що трудові відносини за таких умов мають бути зовсім іншими.

Наразі підприємству, аби вижити, треба здолати жорстку конкуренцію, підкорити ринок й позбутися неефективних працівників. Відповідно й трудові відносини мають бути іншими, впевнений Роднянський. Адже чинний Трудовий кодекс базується на поняттях планової економіки і життєвих принципах, де конкуренція відсутня як поняття.

«Є і більш традиційні речі, які потрібно реформувати: простота найму, простота звільнення, вихідна допомога, гнучкий графік і контракти та контракти з фіксованим терміном», — вважає Олександр Роднянський.

Перше, що треба змінити у Трудовому кодексі — це позбутися мінімальної зарплати. Чимало підприємців й підприємств не встигають за її зростанням. Власне, тому вони й не можуть сплачувати зарплату за своїх працівників. Тож частина з них не те, що не створює нові робочі місця, а скорочує вже наявні.

«Ми повинні переконатися, що рівень мінімальної зарплати не надто високий, тому що наша економіка руйнується, і ми повинні переконатися, що це не призведе до зростання безробіття», — заявив радник президента.

Нагадаємо, як рахуватимуть субсидії в опалювальний сезон.