В Україні створили петицію про забезпечення потребуючих їжею

Українців закликають підтримати петицію «Щодо забезпечення потребуючих безкоштовною їжею» https://petition.president.gov.ua/petition/74978.

Петиція покликана привернути увагу президента Володимира Зеленського до проблеми забезпечення потребуючих їжею. Цю проблему можна вирішити вже сьогодні, доручивши напрацювати усі необхідні норми і закони.

Світова практика показує, що є достатньо безкоштовної їжі, яка просто викидається супермаркетами. Тим часом, люди в країні витрачаюсь усі кошти на їжу, або ж, навіть часто, голодують.

У Франції і Чехії є закон, який зобов’язує супермаркети віддавати їжу, у якої закінчується чи закінчився термін придатності, благодійним організаціям.

У Німеччині чи Фінляндії немає закону, але є уставлена практика - такий собі неписаний соціальний договір.

В Україні писаних чи неписаний правил немає. Супермаркети самі вирішують як розпоряджатися продукцією, термін придатності якої доходить кінця. Якщо практично протерміновану їжу не вийшло продати зі знижкою населенню, робітникам або повернути постачальнику, то її викидають на смітник.

Типовий варіант розподілу їжі:

— Організацією пунктів роздачі їжі займаються благодійні організації.

— Вони ж беруть на себе витрати на доставку їжі з супермаркетів до місця роздачі, а також організацію черги і власне самої роздачі їжі.

— Потребуючий просто приходить, стає в чергу і отримує свою їжу.

— Деякі країни контролюють, щоб лише потребуючі могли скористатись банками їжі. В Італії, для прикладу, щоб отримати продукти потрібно піти в міську раду і отримати спеціальні талони.