В Україні всіх дітей у школах годуватимуть безкоштовно з жовтня 2026 року
Планують запровадити безоплатне харчування для 4,4 мільйона школярів 1-11 класів
З жовтня 2026 року харчування для школярів з 1 по 11 класи стане безоплатним, повідомила прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
За її словами, в Україні планують запровадити безоплатне харчування для 4,4 мільйона школярів 1-11 класів із 1 жовтня 2026.
Загалом, згідно з проєктом бюджету на 2026 рік, на освіту спрямують 265,4 мільярда гривень, що на 66,5 мільярда більше, ніж торік. Ця сума передбачає підвищення середньої зарплати педагогів на 50% двома етапами — на 30% з 1 січня 2026 та на 20% — з 1 вересня 2026.
На науку наступного року виділять 19,9 мільярда гривень. Це передбачатиме підтримку проєктів молодих вчених і найкращих наукових установ, створення центрів оборонних досліджень, виконання розробок на замовлення бізнесу.
Читайте також: Випускник зі Львова здобув “золото” на міжнародній олімпіаді з економіки
У 2024 році уряд ухвалив рішення про організацію безоплатного харчування для дітей 1-4 класів. Також із вересня 2025 року в Україні почали безплатно годувати школярів 5-11 класів на прифронтових територіях.