Введення інституту множинного громадянства: ВР підтримала за основу законопроєкт

Верховна Рада підтримала за основу законопроєкт про введення

Рада підтримала за основу закон про введення інституту множинного громадянства в Україні. Про це заявив нардеп Ярослав Железняк.
"За" основу прогнолрсуввали 247 народних обранців.
До другого читання мають врахувати пропозиції і зауваження, в тому числі і Світового Конгресу Українців.

Нагадажмо, президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт № 11469 про «зміни до деяких законів України щодо забезпечення реалізації права на набуття та збереження громадянства України». Зараз його опрацьовують у профільному комітеті.

У пояснювальній записці метою законопроєкту називають актуалізацію правового регулювання питань громадянства України, спрощення порядку набуття українського громадянства та вдосконалення регулювання правового статусу іноземців і людей без громадянства, які проходять чи проходили військову службу за контрактом у ЗСУ, Державній спеціальній службі транспорту, Нацгвардії (або є одним із подружжя чи дитиною такої людини).

Що передбачає законопроєкт

Документ закріплює допустимі випадки множинності громадянства (підданства), визначає особливості набуття громадянства України та поновлення в громадянстві для деяких категорій іноземців, зокрема у спрощеному порядку, а також уточнює умови набуття громадянства України за народженням, за територіальним походженням та умови прийняття до громадянства.

Законопроєкт переглядає і підстави для втрати громадянства України. Ось вони:

Крім того, проєкт закону пропонує врегулювати можливість подання паспорта, строк дії якого закінчився, іноземцями та особами без громадянства, які служать за контрактом у ЗСУ, Нацгвардії, інших формуваннях, щоб отримати посвідку на тимчасове проживання.

І ще — унормувати правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які під час дії воєнного стану в Україні надають або надавали стрілецьку, тактичну, медичну, радіотехнічну, вибухотехнічну та іншу допомогу підрозділам Сил оборони, перебуваючи на фронті.

У пояснювальній записці резюмують, що ці зміни втілять європейські принципи функціонування інституту громадянства, сприятимуть покращенню умов для повернення громадян України додому, збереження ними громадянства України, а також — розширять можливості для іноземців.