В українських лікарнях планують облаштувати палати для навчання школярів, які хворіють

Вперше, за 27 років незалежності, у дитячих лікарнях запрацюють школи. Маленькими пацієнтами, які місяцями закриті в медзакладах, опікуватимуться не лише волонтери, але й місцева влада. Відповідне положення ухвалили спільно міністерства освіти й науки, охорони здоров’я та юстиції. І вже заклали гроші на лікарняну освіту у державний бюджет. Тепер лишилося знайти педагогів, приміщення, зробити в них ремонт і придбати усе необхідне навчальне обладнання. Про це йдеться у сюжеті «ТСН.19.30».


Вони різного віку, та всі — в одному класі. Це клас-комплект. Один зі способів навчання у лікарнях. Діти, яких лікування затримує у медзакладах хоча б на кілька тижнів, не відстають від своїх однокласників за програмою. Для прикутих до ліжка — індивідуальне навчання. Вчитель приходить до маленького пацієнта і підлаштовує навантаження під нього.


Навчатися з допомогою гаджетів та інтернету можуть діти, які мусять перебувати у боксах. І не просто проходити уроки, але й отримувати оцінки і довідки про успішність, які враховуватимуть у школах, заявляє міністр освіти України Лілія Гриневич.


За січень–лютий на місцях мають порахувати дітей і вчителів, аби у міністерстві розрахували навантаження та виплати на наступний рік. У бюджет на лікарняних вчителів заклали 12 мільйонів гривень. Тепер головне, аби розпорядження не виконували для галочки.


Змушувати вчителів ніхто не буде — це має бути добровільне рішення, бо не всі готові до роботи з хворими дітьми.


Повноцінно запрацювати в усіх великих медичних центрах школи мають у новому навчальному році.